Bella Protocol Nedir? BEL Nasıl Alınır?

Bella Protocol Nedir? BEL Nasıl Alınır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bella Protocol Nedir? BEL Nasıl Alınır?

Eylül 2020’de başlatılan Bella Protocol (BEL), DeFi alanına yenilikler getirmeyi amaçlayan bir blok zinciri projesi. “Bella Protocol nedir, hangi hizmeti sunar, BEL coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir?” gibi soruların yanıtlarını bu makalede bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak sizin için derledik.

Bella Protocol nedir? Hangi hizmeti sunar?

Bella Protocol, kripto bankacılığını daha basit ve daha erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir platformdur. Blok zinciri projesi, bu amaca ulaşmak için DeFi ürünlerinden oluşan bir paket sunar. DeFi protokolünün yerel kripto para birimi ise BEL’dir. 

Protokol, yüksek işlem ücretiyle yavaş işlem gerçekleştiren blok zincirlerinin sorunlarını ortadan kaldırarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmayı amaçlıyor. Aynı zamanda basitleştirilmiş DeFi akıllı portalı aracılığıyla da kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çabalıyor. Bella’nın akıllı havuz özelliği, kullanıcıların neredeyse sıfır gas ücretiyle işlem gerçekleştirmesini sağlar.

Böylece kullanıcılar, DeFi pazarındaki en iyi getirilere erişim imkânı bulabilir. Protokol, Binance’in Launchpool platformu üzerinde başlatılan ilk projedir. Eylül 2020’de başlatılan proje, gizliliğe odaklanan bir katman 2 çözümü olan ARPA’nın ekibi tarafından oluşturuldu. Proje, Arrington XRP Capital ve Ledger Capital dahil olmak üzere birçok önde gelen firmadan yatırım almayı başardı.

BEL coin nedir? Ne için kullanılır?

BEL, Bella Protocol’un yerel kripto para birimi olarak çalışır. Token, ekosistemin önemli bir bileşenidir. BEL coin, kripto parayı elinde tutan kullanıcıların platformun yönetimine katılmalarına izin veren bir ödül tokeni olarak hizmet eder. BEL, ekosistemdeki ücret ödüllerini toplamak için kullanılabilir. Bunun yanında BEL,  Bella protokolün hizmetlerinde özel indirimler elde etmek ve stake ödüllerinden yarlanmak için de kullanılabilir.

Avantajları nelerdir?

BEL coin sahipleri, platformun geleceğini belirleyen kararlarda tokenlerini kullanarak oy verebiliyor. Böylece proje, merkeziyetsiz bir şekilde yönetilmiş oluyor. BEL coin, stake edilebilir bir yapıya sahip. Bu, kullanıcıların tokenlerini stake ederek pasif gelir elde edebileceği anlamına geliyor.

Dezavantajları nelerdir?

Bella Protocol, küçük-orta ölçekli bir piyasa değerine sahip. Bu nedenle, piyasa manipülasyonlarından etkilenme ihtimali daha yüksek. Diğer kripto para birimlerine benzer şekilde BEL coinin de oynaklığı oldukça yüksek seviyede. Yüksek oynaklık, bir kripto paranın değerinin hem yükseliş hem de düşüş yönünde daha geniş bir aralıkta dalgalandığı anlamına geliyor. 

Bella Protocol (BEL) nasıl alınır?

Bella Protocol’un yönetişim tokeni BEL’i satın almak isteyen kullanıcılar tokenin listelendiği bir kripto borsasına üye olmalıdır. Halihazırda, Binance, Gate.io, Bithumb, Uniswap (V2), Sushiswap gibi borsalar BEL coin’i listeliyor. Bu borsalara üye olup para yükleyerek BEL satın alınabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap