Belçikalı elmas şirketi de metaverse trenine biniyor: İlk NFT koleksiyonu geliyor

Belçikalı elmas şirketi de metaverse trenine biniyor: İlk NFT koleksiyonu geliyor

Paylaş
Uzman Coin: Belçikalı elmas şirketi de metaverse trenine biniyor: İlk NFT koleksiyonu geliyor

Adidas ve Nike gibi dünya çapındaki dev şirketlerin ardından, çok daha küçük ölçekli olan girişim şirketleri de metaverse trenine atlamaya başladı. Elmasların teknoloji odaklı tedarikine, analizine, kesilmesine ve parlatılmasına odaklanan Belçika merkezli bir elmas şirketi olan Antwerp HB, Signum adındaki, yeni nesil tüketici kitlesini hedefleyen bir metaverse şirketi yarattığını duyurdu.

Kendine özgü bir iş modeli belirleyeceği belirtilen Sİgnum, blok zinciri teknolojisini kullanarak, fiziksel ve dijital elmas sahipliği arasında bir köprü oluşturacak ve topluluğu tek bir çatı altında birleştirecek.

Signum’dan yapılan açıklamada şirketin bu çatı altındaki topluluğu 3 ana bölüme ayırdığı görülüyor:

*Doğal elmasları ustalıkla işleyerek fiziksel, pürüssüz elmaslara dönüştüren yaratıcılar ve tasarımcılardan olmak

*Değerlerini NFT’ler ile koruyacak olan varlıklara yatırım yapmak

*Signum’un her elmasın çıktığı ülkeye yapacağı ekonomik ve sosyal yatırımlar vasıtasıyla milyonlarca Afrikalının hayatına olumlu etkide bulunmak

Şirket ayrıca, NFT topluluğu Next Decade ile yaptığı işbirliğiyle sayesinde, açılışına özel ilk elmas odaklı NFT’leri kısa süre içinde çıkaracak. Bu anlamda 12 eserden oluşan BunsLandxSignum isimli bir koleksiyon oluşturulacak. Gerçek elmaslardan alanlar, ileriki dönemde çıkacak olan özel BunsLand NFT’lerine erişme şansına sahip olacak.

HB Antwerp’in kurucu ortağı olan Shai de Toledo, geleneksel ile geleneksel olmayanı birleştirdiklerini ve geleceğin yatırımcıları için yeni ürünler ortaya çıkardıklarını söyledi:

“Biz elmasları doğada yaratılan birer sanat eseri olarak görüyoruz. Bunları yaratıcılık ve inovasyon ile şekillendiriyoruz. BunsLandxSignum NFT’lerinin ilk koleksiyonuyla birlikte, lüks ürün kategorisinde yeni bir yatırım fırsatı oluşturuyoruz”

Signum’un işbirliği yaptığı Next Decade kurucularından Alexandre Frih ise “İnsanlar ilerleyen dönemlerde daha çok dijital ürün almaya başlayacak. Yatırımlar bu tarafa kayacak. BunsLand ile Signum da bu alana başarılı bir şekilde giriş yapıyor” şeklinde konuştu.

HB Antwerp özellikle elmas sektöründe senelerden beri yaşanan tedarik odaklı birçok sorunu giderip, şeffaflığı artırmak üzerine kurulan bir şirket konumunda…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap