BCH ve BSV’nin Yaşadığı Halving, Bitcoin İçin Olumlu Bir İşaret Mi?

BCH ve BSV’nin Yaşadığı Halving, Bitcoin İçin Olumlu Bir İşaret Mi?

Paylaş
BCH ve BSV’nin Yaşadığı Halving, Bitcoin İçin Olumlu Bir İşaret Mi?

Bitcoin Cash‘in yaşadığı ve Bitcoin SV‘nin de önümüzdeki saatlerde gerçekleştireceği blok ödülü yarılanması, bundan yaklaşık 1 ay sonra gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanması için de enteresan mesajlar içeriyor.

Hem Bitcoin Cash hem de Bitcoin SV, blok ödülü yarılanması yaklaşırken ciddi bir fiyat artışı elde etti. BCH yaklaşık olarak %7 artış elde ederken Bitcoin SV bunun iki katını gördü. Bitcoin Cash ağında şu an blok bulma hızı ciddi anlamda düştü ve blok ödülü yarılanmasından sonra madencilerin ilgisinin azaldığı görüldü.

Bitcoin Halving Fiyatı Nasıl Etkiler?

Tabii ki bu ilgi azalmasının en büyük sebeplerinden birisi Bitcoin’in henüz blok ödülü yarılanmaması yaşamamış olması ve madencilerin benzer bir efor ile daha fazla gelir elde edebilecek olmaları. Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Bitcoin Halving için buradan çıkartılacak ders ise son günlerde ciddi bir yükseliş rallisi görebileceğimiz.

Bazı uzmanlar fiyatın 2020 yılı başlarında çoktan Halving’in etkisini gördüğünü belirtse de Bitcoin Cash için bunun tam tersi olduğu görüldü.

Yine de Bitcoin Halving sonrasında fiyatın sert bir düşüş yaşaması da muhtemel gözüküyor ve Mayıs ayına kadar bu konu hakkında tam bir  belirsizlik hakim olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap