BCH Madencilerinin Bağış Konusu Büyümeye Devam Ediyor

BCH Madencilerinin Bağış Konusu Büyümeye Devam Ediyor

Paylaş
BCH Madencilerinin Bağış Konusu Büyümeye Devam Ediyor

1 Şubat 2020’de Bitcoin Cash ekosistemindeki güçlü bir madencilik havuzunun işletmecisi BTC.TOP’tan Jiang Zhuoer, tartışmalı madencilik ödemeleri ile ilgili açıklamalar yaptı. Zhuoer daha önce yaptığı açıklamalarda, madencilerin blok ödüllerinin %12.5’ini bağışlamaması durumunda Blockchain’den dışlanabileceklerini ifade etmişti. Yapılan açıklamalara göre ödüllerden yapılacak olan bu bağışlar Bitcoin Cash için altyapı çalışmalarında kullanılacak.

Yanlış Anlaşılmalar

Zhuoer ilk açıklamasından bu yana madencilerin bağışına ilişkin tutumunda bazı güncellemeler yaptı ve yanlış anlaşılan durumları düzeltmeye çalıştı. Zhouer bu durumu öncelikle “kültürel bir yanlış anlaşılma” olarak nitelendirdi. Ayrıca madencilik havuzu işletmecisi ortaya attığı bu planın detaylarının henüz belirsiz olduğunu da yaptığı açıklamalarda belirtti.

Öte yandan Zhuoer’in madencilik havuzu olan BTC.TOP, Bitcoin Cash madencilik ekosisteminde egemen bir madencilik işletmesi olarak karşımıza çıkıyor. Son yedi gün içinde Zhuoer’ın madencilik havuzu ağın blok ödüllerinin %28,1’ini elde etti.. AntPool, ViaBTC, BTC.com ve Bitcoin.com da dahil olmak üzere diğer havuzlar ise %23,2 gibi daha düşük bir oranı ellerinde bulunduruyor.

Bunların yanında her ne kadar henüz bir madencilik bağış fonu kurulmamış olsa da Zhouer, madencilerin ekosistemde bulunan diğer geliştirici fonlara bağış yapmaya devam etmelerini tavsiye etti.

“Bitcoin Madenciliği Kayıp Demek”

Yalnızca kendisi para kazanmak isteyen ve madencilik ekosistemine katkısı olmayan madencilerin önerdiği bu yöntemle ekosistem dışında kalacağını ifade eden Zhouer, Bitcoin Cash ekosisteminin gelişimine katkıda bulunana madencilerin daha önemli olduğun dile getirdi.

Kaynak: CrptoBriefing

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap