Başkan Bukele duyurdu: El Salvador’dan yeni Bitcoin alımı

Başkan Bukele duyurdu: El Salvador’dan yeni Bitcoin alımı

Paylaş
Uzman Coin: Başkan Bukele duyurdu: El Salvador’dan yeni Bitcoin alımı

Dünyada Bitcoin’i yasal para haline getiren ilk ülke olan El Salvador, Bitcoin’de gelen fiyat düşüşüyle beraber yeni bir alım yaptığını açıkladı. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanmasıyla bilinen devlet başkanı Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklamada 150 Bitcoin daha aldıklarını duyurdu:

“Dipten aldık. 150 yeni coin! El Salvador’un şu anda 700 coin’i var. Eğer dipten alırsanız, sizi yenemezler. Başkan tavsiyesi…”

Kademe kademe alım yapıyor

Bilindiği üzere 7 Eylül’de toplam 400 BTC aldıklarını açıklayan Bukele, kısa süre içinde gelen fiyat düşüşüyle beraber bu Bitcoin’lere 150 BTC daha eklemişti. El Salvador’un bu alımı, Bitcoin yaklaşık 43 bin dolar civarındayken yapılmıştı.

Ülkesinde bir kısım tarafından bu alımlar ve Bitcoin’in yasal para ilân edilmesi sebebiyle protesto da edilen Bukele daha önce yaptığı birçok açıklamada da, bu kararlarından asla geri dönmeyeceklerini belirtmişti. Bukele’nin tweet’leri kısa sürede binlerce RT, FAV ve yorum aldı.

İnsan hakları kuruluşu, Sayıştay’a şikayet etmişti

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta ülkede 10 Eylül tarihinde bölgesel bir insan hakları ve şeffaflık organizasyonu olan Cristosal, ülkenin Bitcoin alımlarıyla ilgili Sayıştay’a şikayette bulunmuş ve kurum da gelen talebi araştırmak üzere olumlu karşılamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap