Başarılı Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Başarılı Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Paylaş
Başarılı Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Kriptokoin.com – Geçtiğimiz hafta tüm pazarda görülen  ani fiyat yükselişinden sonra, çoğu kripto para birimi konsolidasyon aşamasına girdi. Şimdi popüler teknik analist Ali Martinez’a göre, Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) önümüzdeki birkaç günler içinde önemli bir hamle yapacak gibi görünüyor.

Popüler teknik analist: Bitcoin 16.500 dolara güçlü yükselebilir!

Uzun vadeli bir perspektifte analiste göre, Bitcoin 26 Eylül’den bu yana oluşan azalan bir paralel kanal içinde konsolidasyona giriyor. Ali Martinez’a göre, o zamandan beri, bu kripto para kanalın dibine ulaştığında, ortasına veya üstüne sıçrıyor. Ancak, zirveye ulaştığında, orta ya da altına düşüyor. Şu anda, BTC geçen haftaki %40 artıştan sonra kanalın tepesinde işlem görüyor. Bu fiyat seviyesi, Bitcoin’in trendi için önemli bir noktayı temsil ediyor.

Bitcoin fiyat grafiği – Kaynak: TradingViewBitcoin fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Ali Martinez’a göre, azalan paralel kanalın kopuşundan sonra bu kriptoyu yaklaşık 16.500 dolara çıkarabilen güçlü bir yükseliş dürtüsü izleyecek. Yüzde 70’lik artış hedefi, Mart ayının sonundan bu yana gelişen önemli bir boğa bayrağı tarafından destekleniyor. Bu, Bitcoin’in yaklaşık 14.000 dolara yükselmesinden sonra oluşan ve bir önceki eğilimin aynı yönünde bir kopuşa neden olabilecek bir kalıp olarak kabul edilir.  Bununla birlikte analiste göre, eğer Bitcoin inen paralel kanalın dışına çıkmazsa, büyük olasılıkla 8.500 dolar civarında bir sonraki destek seviyesine geri çekilir.

Ali Martinez’a göre BTC’nin arkasındaki satış baskısındaki artış, konsolidasyon süresini uzatabilir ve 6.600 ABD doları olan kanalın altına doğru bir harekete neden olabilir. BTC’nin 1 günlük grafiğindeki 100 ve 200 günlük hareketli ortalama, trendin yönünü belirlemede önemli bir rol oynayacak. Analiste göre, 100 günlük MA seviyesinin kapanışı, Bitcoin’i yüzde 23,6 Fibonacci seviyesinin oturduğu 11.300 dolar civarında bir sonraki direnç seviyesine götüren yükseliş senaryosunu doğrulayacak.  Buna karşılık Ali Martinez’a göre, 200 günlük MA’nın kapanışı, bu kripto para birimini yaklaşık 8.500 dolar, 7.300 dolar ve 6.900 dolarlık destek seviyelerine çeken düşüş görünümünü doğrular.

Ali Martinez: Ethereum 223 doların ötesine vurabilir

Analiste göre, 3 günlük grafiğine dayanarak, Ethereum yüzde 75 Fibonacci geri çekilme seviyesinin etrafında çift dipli bir model oluşturuyor gibi görünüyor. Ethereum’de geliştirilen bu teknik oluşum 26 Eylül’de 153 dolara, 11 Ekim’de 198 dolara yükseldi ve sonra da 23 Ekim’de tekrar 153 dolara geriledi. Ali Martinez’a göre, Ethereum’un fiyat davranışı “W” şeklini oluştururken, çift dip trendin ve momentumun düşüş eğiliminden yükselişe geçtiğini tahmin ediyor.

Ethereum fiyat grafiği – Kaynak: TradingViewEthereum fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Çift dip modelinin sunduğu olumlu görünüme rağmen, ETH geçtiğimiz hafta boyunca çoğunlukla 180 ile 186 dolar arasında konsolide edildi. Volatilite eksikliği, 4 saatlik grafikte Bollinger gruplarını sıkıştırdı. Ali Martinez’a göre, sıkıştırmalar düşük fiyat hareketinin bir göstergesidir, ancak genellikle yüksek dalgalanmalarla sonuçlanır. Bu nedenle analiste göre, 180 ila 186 dolar arasındaki alanın ticaret yapılmayan bir bölge olduğu düşünülebilir. Bu işlem aralığının dışına çıkmak, Ethereum’un bir sonraki noktada nereye gideceğini belirler.

Olumsuz tarafı analiste gör, bu kripto para 180 doların altına düşerse 171 dolara, hatta 161 dolara gerileyebilir.  Analiste göre, 161 doların  altına taşınmak, 153 dolarlık destek seviyesini bir kez daha test etmek için gereken satışları ateşleyebilir. Ancak analiste göre hacmindeki bir artış, bu kripto paranın 195-207 dolara, hatta 223 doların üzerine çıkmasına neden olabilir. Tanınmış bir teknik analist olan MindTrader de ETH’nin aşağıya çekildiğine ve yeni tarihi zirvelere doğru yola çıkabileceğine inanıyor.

Ünlü analist: Ripple 0,57 dolara kadar sıçrayabilir

Ripple (XRP), ağ aktivitesinde bir artış gördü, bu da Ali Martinez’e göre pazarın Ripple’ın Swell etkinliği için hazırlandığını gösteriyor. Bu, finansal savunucuların sektördeki trend konularını tartışmak için buluştuğu Ripple tarafından düzenlenen, yıllık bir konferans. Geçmişte, XRP bu olayla ilgili beklentiler nedeniyle fırladı. 2017’de, konferansın gerçekleşmesinden 30 gün önce XRP 0,15 dolara düştü. Bu düşüşün ardından, bu kripto para birimi, etkinliğin son günü fiyatının yüzde 100’ün üzerinde bir artış göstererek 0,30 dolara yükseldiğini gördü. Konferans sırasında yapılan duyurularda piyasa yeterli değeri görmediğinden, XRP yüzde 42’lik bir düzeltme yaptı. 16 Ekim 2017’de 0,30 dolar değerinde olan XRP, sadece 17 gün sonra 0,17 dolara düştü.

Ripple fiyat grafiği – Kaynak: TradingViewRipple fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Aynı sınırlar boyunca XRP, geçen yıl Swell beklentisiyle yüzde 214 artış yaşadı. Bu kripto para birimi, etkinlikten sadece on gün önce 0,25 dolar seviyesinden 0,79 dolar seviyesine yükseldi. Ardından, konferans bittikten sonra, XRP önümüzdeki iki ay içinde yüzde 64’lük bir düşüş yaşadı ve 15 Aralık 2018’de 0,29 dolara kaydı. Ali Martinez’e göre XRP’de duyuruların etkisinin hala görülmediği görülüyor. Bu arada XRP, işlem yapılmayan bir bölgede 0,24 dolar ile 0,30 dolar arasında konsolide olmaya devam ediyor. Bu işlem aralığı, Ağustos ayının ortasından bu yana, kripto para biriminin fiyatını, eğiliminin yönünü belirleyen kesin bir hareket olmadan içeriyor.

Ripple fiyat grafiği – Kaynak: TradingViewRipple fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Analiste göre fiyattaki yükselme, XRP’nin bulunduğu yerdeki mevcut işlem aralığının dışına çıkmasına izin verebilir. Bu durumda, bu kripto para birimi 0,38 dolar, 0,47 dolar ve 0,57 dolar civarında bir sonraki direnç seviyelerine ulaşmaya çalışabilir. Ancak, 12 saatlik grafiğe bakıldığında, XRP yükselen paralel bir kanalda işlem görüyor gibi görünüyor. Analiste göre, XRP şu anda kanalın altında işlem görüyor. Satış baskısı bu noktada artarsa, bu kripto bir kez daha 0,24 dolarlık destek seviyesine düşebilir. Popüler analistlerin güncel kripto para tahminleri için “İşte 16 Usta Analistten 16 Nokta Atışı Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap