Barry Silbert: “Kripto Baharına Doğru Gidiyoruz.”

Barry Silbert: “Kripto Baharına Doğru Gidiyoruz.”

Paylaş
Barry Silbert: “Kripto Baharına Doğru Gidiyoruz.”

Bitcoin için kış mevsimin geride kaldığını açıklayan Barry Silbert, bundan sonra baharın geleceğini açıkladı. 2019 yılında yeniden yükseliş trendini yakalayan kripto para birimi Bitcoin, geçen yıl %90 düşüş seviyesi ile gündeme bomba gibi oturmuştu. Bazı finans sektörü analistlerinin ve uzmanlarının tepkilerine neden olmuştu.

 

Barry Silbert: Bitcoin için Bahar Çok Yakında Gelecek

Bill Gates, Warren Buffett gibi birçok kişi Bitcoin’in geçtiğimiz yıl yaşadığı hızlı azalışın yalan olduğunu dile getirmişlerdi. Kripto para birimi lideri Bitcoin’in tekrardan yükselişe geçmesiyle birlikte yapılan olumsuz eleştiriler de azalmaya başladı.

Geçen haftalarda Bitcoin 9.000 dolara yaklaşmaya başlamış ve hatta pek çok borsada bu direnç noktasının dahi üzerine çıkmıştı.

Geçen günlerde Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Bitcoin’in 2018 yılında yaşadığı kışı geride bıraktığını açıkladı. Bundan sonra kripto para birimleri için bahar yaklaşıyor dedi. Ayrıca Silbert, 2011 senesinden bu yana kripto para piyasasında yer aldığını ve bu duruma alıştığını vurguladı. Barry Silbert konu hakkında şunları açıkladı;

‘’Geçmiş yıllarda Bitcoin fiyatında 4 kez %80 seviyesinde azalış gerçekleşti. Fakat bu durum daha sonra rekor sayılabilecek seviyelere çıktı. Şayet Bitcoin fiyatını incelemeye alırsak artık kışı geride bırakıyor ve bahara doğru emin adımlar ile ilerliyor’’ dedi.

Ayrıca Silbert, son zamanlarda birçok kurumsal yatırımcının da piyasaya giriş yaptığını belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap