Bankacılık Devi Santander’den Önemli Ripple Açıklaması!

Bankacılık Devi Santander’den Önemli Ripple Açıklaması!

Paylaş
Bankacılık Devi Santander’den Önemli Ripple Açıklaması!

İspanyol bankacılık devi Santander, blockchain tabanlı ödeme ve havale firması Ripple ile olan ortaklığını genişletmeye devam ediyor.

Santander yeni yaptığı bir açıklamada Meksika – ABD koridoru için Ripple’ın havale hizmetini ve yeni tanıtılan platformunu kullanacağını belirtti. Santander Group yöneticisi Ana Botin tarafından yapılan açıklamada, Ripple ile olan bağların güçlendirileceği mesajı paylaşıldı.

”Biliyorsunuz ki Ripple ile olan Blockchain tabanlı havale ağımızı genişletiyoruz. ABD merkezli bir firma olan Ripple ile sınır ötesi ödemelerde ilerlemeye devam ediyoruz ve Meksika – ABD havaleleri için Ripple’ı kullanacağız. Önümüzdeki yıllarda bununla ilgili iyi haberleri vermeye devam edeceğiz.”

Yönetici, ABD’den Meksika’ya 35 ile 36 milyar dolarlık havale yapıldığının altını çizerek, bunun aslında inanılmaz bir pazar olduğunu belirtti ve Ripple ile bu alanda fark yaratacaklarını ima etti. Santander yönetimi buna ek olarak önümüzdeki tarihlerde Ripple’ın Swell konferansında tanıttığı ODL ürününü kullanacağının ve likidite konusunda iyileştirmeler yapacağının da sinyallerini verdi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap