Bankacılık Devi, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Fiyatı Sert Yükseldi!

Bankacılık Devi, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Fiyatı Sert Yükseldi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bankacılık Devi, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Fiyatı Sert Yükseldi!

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, Blockchain teknolojisine dayalı sanal bir dünya olan Decentraland’da (MANA) bir ofis açarak metaverse’e ulaşan ilk banka oldu. Haberin etkisiyle metaverse coin fiyatı piyasayı şenlendirdi. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

JPMorgan, popüler metaverse coin projesinde ofis açtı, fiyat uçtu

Onyx ofisinin (Onyx bankanın izin verilen Ethereum tabanlı hizmetler paketini ifade ediyor) açıklanmasının yanı sıra, JPMorgan ayrıca işletmelerin metaverse tabanında nasıl fırsatlar bulabileceklerini araştıran bir makale yayınladı. JPMorgan’ın kripto ve metaverse bölüm başkanı Christine Moy, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Metaverse hakkında daha fazla bilgi edinmek için çok fazla müşteri ilgisi var. Müşterilerimizin talebini karşılamak, onlara yardımcı olmak ve iş gücümüzün tam potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için teknik incelememizi bir araya getirdik.

Non Fungible Token (NFT) gibi şeylerin ana akım olarak kabul edilmesiyle birlikte, geçen yıl, entegre trade uygulamaları tarafından desteklenen sürükleyici oyun, dünya inşa etme ve eğlence için her şeyi kapsayan metaverse nefes kesici bir ilerleme kaydetti. Ocak ayında elektronik devi Samsung, New York mağazasının bir versiyonunu Decentraland’da açtı ve Kasım ayında Barbados yine Decentraland’da bir metaverse büyükelçiliği kurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bankacılık Devi, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Fiyatı Sert Yükseldi! 1

JPMorgan, bir sanal arazi parselinin ortalama fiyatının 2021’in ikinci yarısında iki katına çıktığını ve dört ana Web3 metaverse sitesinde Haziran’da 6.000 dolardan Aralık’a kadar 12.000 dolara sıçradığını belirterek bu metaverse coin projeleri için ‘metanomics’ değerlendirmesi yapıyor: Decentraland, The Sandbox, Somnium Space ve Cryptovoxels. JPMorgan raporunda ayırca, şu öngörülerde bulunuluyor:

Zamanla sanal emlak piyasası, kredi, ipotek ve kiralama sözleşmeleri dahil olmak üzere fiziksel dünyadaki gibi hizmetler görmeye başlayabilir. Merkezi olmayan finans (DeFi) teminat yönetimi pekala devreye girebilir ve bu geleneksel finans şirketleri yerine merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO) tarafından yapılabilir.

Haberin etkisiyle metaverse coin fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde yaklaşık %11 artışla 3,21 doları gördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bankacılık Devi, Bu Metaverse Coin’i Seçti: Fiyatı Sert Yükseldi! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap