Bank of America’dan Altın İçin Rekor Tahmin

Bank of America’dan Altın İçin Rekor Tahmin

Paylaş
Bank of America’dan Altın İçin Rekor Tahmin

Bank of America analistleri altın fiyatıyla ilgili yeni bir tahminde bulundular. Uzmanlar altının ons fiyatının önümüzdeki aylarda yükselmeye devam edeceğini düşünüyorlar.

Altının ons fiyatı geçtiğimiz günlerde 1700 doları aşıp son 7 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Altın bunun ardından 1689 dolar seviyesine gerilemiş olsa bile bu hala son yılların en yüksek seviyesi olarak gösteriliyor. Bank of America’nın tahminlerine göre ise altının ons fiyatının önümüzdeki süreçte daha da yükseldiğini göreceğiz.

Altın Basılamıyor

Bank of America’da Michael Widmer önderliğindeki ekip, altın fiyatıyla ilgili yeni bir tahminde bulundu. Bank of America analistlerine göre ülkeler Koronavirüs ile mücadele etmeye çalıştıkça bütçe açıkları büyüyecek ve borç seviyesi yükselmeye devam edecek.

Devletlerin Koronavirüsün etkilerini azaltabilmek için “hiç olmadığı kadar fazla para harcadıklarını” belirten uzmanlar, insanların bu süreç içerisinde altın gibi emtialara yöneleceklerini söylüyorlar. Bank of America’ya göre altının bu süreç içerisinde cazip bir yatırım olmasının sebebi basit: Fed istediği kadar dolar basabiliyor ama altın basamıyor.

Rekor Tahmin

Widmer’ın tahminlerine göre altın fiyatının bu süreç içerisinde aşamalı olarak yükseldiğini göreceğiz. Son zamanlarda doların birçok ülkenin para birimine karşı değer kazanmaya başladığını ve özellikle Hindistan ve Çin gibi ülkelerdeki yatırımcı sayısının gördük. Fakat Bank of America’nın tahminlerine göre altın fiyatı tüm bunlara rağmen yükselecek.

Bank of America bu noktada UBS’in tahmininden bile daha iddialı bir tahminde bulunuyor. İsviçre’nin önde gelen bankalarından UBS kısa süre önce altının ons fiyatının 1800 doları aşıp tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini açıkladı. Fakat Bank of America altının çok daha fazla değer kazanabileceğini açıkladı.

Uzmanlar altının ons fiyatının önümüzdeki 18 ay boyunca yükseleceğini ve nihayet 3000 doları görebileceğini düşünüyorlar. Uzmanların tahminine göre altın fiyatının bu süreç içerisinde aralıksız bir şekilde yükseldiğini görmeyeceğiz ama altın aşamalı da olsa bu seviyeye çıkacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap