Bank of America, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Yırtıcı Büyüme!

Bank of America, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Yırtıcı Büyüme!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bank of America, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Yırtıcı Büyüme!

Geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı toplantısında bir araya gelen Chainlink kurucusu Sergey Nazarov ve Bank of America (BofA) analistleri oracle platformunun gerçek kullanım alanlarına ve geleceğine dair iç açıcı açıklamalar yaptı. BofA, altcoin projesinin DeFi piyasasına öncülük ettiğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz.

Bu altcoin projesi DeFi sektörüne ışık tutuyor

Merkezi olmayan finans (DeFi), sektör bir önceki yıl 18 milyar dolardan 250 milyar doların üzerine çıkarken, 2021’de kripto para birimi işindeki en önemli temalardan biriydi. Ethereum, DeFi’nin ortaya çıkması için tüm krediyi alırken ve haklı olarak, yeni bir analiz, DeFi hareketinin isimsiz kahramanı Chainlink’e ışık tutuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bank of America, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Yırtıcı Büyüme! 1

Bank of America (BofA) tarafından bugün yayınlanan bir araştırmaya göre Chainlink, DeFi’nin ortaya çıkmasındaki rolü için yeterince kredi almadı. Chainlink mucidi Sergey Nazarov ile yapılan bir yatırımcı görüşmesinin ardından, bankanın analistleri Chainlink’in oyun, bankacılık ve kumar dahil olmak üzere çeşitli farklı endüstrilere Blockchain teknolojisinin yayılmasına büyük olasılıkla öncülük edeceğini iddia eden bir çalışma hazırladılar.

Bank of America: DeFi’nin ortaya çıkışında Chainlink’in payı var

DeFi, çeşitli hizmetleri içeren geniş bir ifadedir, ancak özü, merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan sağlanan finansal hizmetlere atıfta bulunmasıdır. Uniswap gibi merkezi olmayan borsalar veya AAVE gibi kredi ve borçlanma protokolleri olabilir. Bu sistemler, engelsiz olmayan platformlardan düzgün çalışması gerekir. Örneğin, bir kredi ve ödünç alma platformu olan AAVE’yi ele alalım. Ethereum tabanlı bir platform olduğu için yalnızca Ethereum ağında bulunan verileri yalnızca kaynak yapabilir. Bununla birlikte, diğer Blockchain’ler, borsalar ve diğer kaynaklardan gelen verilere ihtiyaç duyar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bank of America, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Yırtıcı Büyüme! 2

ChainLink oracle platformu bu durumda faydalıdır. Bu merkezi olmayan oracle ağı, çeşitli kaynaklardan bilgi toplar ve platformlara uygun hale getirir. Bank of America’ya göre DeFi’nin 2021’deki yükselişi “hibrit akıllı sözleşmelerin veya kendi kendini yürüten ve saldırılara karşı korumalı dijital anlaşmaların, gerçek dünya verilerine piyasa fiyatları, zaman gibi gerçek dünya verilerine doğrulanabilir ve güvenli bir şekilde erişme yeteneği ile tetiklendi.”

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap