Bank of America: Bu Altcoin Alanında Bir İstisna!

Bank of America: Bu Altcoin Alanında Bir İstisna!

Paylaş
BTC Piyasası: Bank of America: Bu Altcoin Alanında Bir İstisna!

ABD’nin bankacılık devi Bank of America, ödeme alanında ‘istisna’ olarak gördüğü bir altcoin projesini öne çıkarttı.

Bank of America, ödeme alanında bu altcoin projesini övüyor

Bankacılık devi, yakın tarihli bir raporda, Blockchain teknolojisinin Asya Pasifik bölgesinde gerçek vakitli ödemelerdeki tesirinin altını çizdi. Bankanın Hazine Eserleri Lideri Venkat ES, akıllı kontratların ticaret evraklarının dijitalleştirilmesinde kıymetli bir rol oynadığını belirtiyor. Bu noktada, SWIFT kullanımının hakim olduğu kesimde Ripple’ın (XRP) ‘istisna’ olduğuna yer veriliyor.

Bank of America analistlerinin dikkat çektiği noktada, hudut ötesi ödemelerde güçlü bir SWIFT rakibi olan XRP’nin tekrar de hudutlu bir tesirinin olmasıydı. Rapora nazaran SWIFT gpi teknolojisi Ripple’ın tahlillerine nazaran fazla tercih ediliyor.

“Ripple’ın uğraşları sınırlı”

Bank of America raporunun devamı, daha evvel vurgulanan raporlar kadar olumlu değil. Bilhassa, Ripple’ın hudut ötesi ödemeler sahnesindeki gayretlerine karşın, teknoloji şirketinin çalışmalarının tesirinin sonlu olduğu konuşuluyor.

Raporda, “Bunun nedeni, SWIFT gpi’nin hudut ötesi ödemeleri izlemek ve takip etmek için tercih edilen tahlil olarak süratle ortaya çıkmasıdır.” SWIFT Küresel Payment Innovation (GPI), milletlerarası ödemeleri daha süratli, şeffaf ve izlenebilir hale getirmeyi amaçlayan bir hizmettir.

BTC Piyasası: Bank of America: Bu Altcoin Alanında Bir İstisna! 1

Bu argüman, birtakım XRP topluluğu üyelerinin muhalefetiyle karşılaştı. Ripple takipçisi WrathofKahneman, bunun hakikat olduğuna inanıyor. Güçlü özellikleri nedeniyle WOK, GPI sistemini RippleNet’e benzetti. SWIFT ile olan münasebetinin bir sonucu olarak, GPI kıymetli ölçüde benimsenmiştir.

Buna karşılık, Ripple’ın teklifleri, SEC davasının yasal baskısı nedeniyle sınırlamalarla karşı karşıya kalıyor. Son yılar Blockchain şirketinin benimseme oranı kıymetli ölçüde engelledi. Hatta, birtakım kurumsal müşterilerin rakip eserlere geçmesine neden oldu.

XRP fiyatı ne durumda?

XRP fiyatı, 2020’den beri birinci kere 10 ve 20 EMA golden cross bastı. Kripto analisti CoinsKid’e nazaran bu, tokenin parabolik hale gelmesi için katalizörü temsil ediyor. Analist, XRP ile ilgili birebir olayın meydana geldiği evvelki döngülere dikkat çekti. Buna nazaran, 2017’de golden cross gerçekleştiğinde, XRP Kasım’da 0,24 dolardan el değiştirirken birebir yılın sonunda 2,09 dolara çıktı.

Üç yıl sonra XRP, 2020’nin sonlarında 0,32 dolardan 2021’in başlarında 1 doların üzerinde süreç gördü. Bu nedenle analist, tarihin tekerrür edebileceğini ve XRP’nin 9 doları görebileceğini düşünüyor.

Son vakitlerde, XRP 0,45 ila 0,50 dolar bölgesi civarında konsolide oluyor. Fakat, son 30 gün içinde, token bedelinin %10,49’unu kaybetti. Bu da ikinci çeyreğin kimi kısımlarındaki etkileyici performansından bir geri dönüş manasına geliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, XRP boğası Egrag’ın 30x’lik fiyat varsayımlarına buradan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap