Balinalar Üç Altcoin’i Stokluyor: Birini ise Satıyor!

Balinalar Üç Altcoin’i Stokluyor: Birini ise Satıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar Üç Altcoin’i Stokluyor: Birini ise Satıyor!

Kripto para dünyasında, balinalar stratejik hareketleriyle değerli dalgalar yaratarak tesirlerini göstermeye devam ediyor. İşte son vakitlerde altcoin meraklılarının dikkatini çeken beş değerli balina faaliyeti…

Altcoin ARB balinası harekete geçti

Sadece birkaç saat evvel, Lookonchain platformu, bir balina adresini içeren kayda bedel bir süreç bildirdi. Bu kripto devi, Binance’ten yaklaşık 945.000 dolar pahasında 1,14 milyon ARB tokenı çekti. Bu hareketi ilgi alımlı kılan şey, gerisindeki geçmiş. Tıpkı balina 3 Temmuz’da, fiyat 1,17 dolar iken Binance’e 1,13 milyon ARB altcoin  yatırmış ve bu yatırımdan yaklaşık 15.000 dolar ziyan etmişti.

Ayrıca Lookonchain’in son tweet’i yeniden bir balinanın faaliyetini vurgulayarak ARB birikiminde bir artış olduğunu gösterdi. Bu balina FalconX’ten 1 milyon doların üzerinde kıymete sahip 1,19 milyon ARB tokenı almıştı. Farklı bir halde, ARB’yi satın alanlar balinalar değil, “balık ve karides” olarak sembolize edilen daha küçük yatırımcılardı ve ARB’yi tutan adreslerin sayısındaki artış da bunu kanıtlıyordu. Altcoin etrafındaki balina faaliyeti nispeten düşük kalmıştır.

Curve Finance, balina hareketiyle üst istikamete ilerliyor

Bu sırada Curve Finance’in  CRV’si, Ağustos ayındaki zayıflığa karşın üst taraflı bir seyir izliyor. Geçtiğimiz iki hafta içinde CRV %22 oranında yükselirken, sırf geçen hafta %10’luk bir artış yaşandı. Entrikaya ek olarak, “0x171” olarak bilinen bir balina, yaklaşık 684.000 dolar bedelinde 1,542 milyon CRV tokenini Binance’ten Curve Finance’e transfer etti. Geçtiğimiz hafta boyunca, bu balina Curve Finance’e etkin olarak likidite sağladı ve 2,27 milyon dolar pahasında 5,36 milyon CRV tokenı katkıda bulundu.

SNX balinası, altcoin piyasasını salladı

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, önde gelen bir kripto balinası, Binance’de 2 milyon Synthetix (SNX) token’dan oluşan değerli bir zulayı satarak manşetlere çıktı ve değerli bir fiyat düşüşünü tetikledi. Bu balina, tokenları birinci olarak bir evvelki yılın Mayıs ayında SNX token başına ortalama 2,4 dolarlık fiyatla satın almıştı. Muhtemelen token başına 2,10 dolar civarında olan satış, yaklaşık 785.000 dolarlık varsayımı bir kayıpla sonuçlandı ve SNX’in fiyatının %5 oranında düşmesine neden oldu.

Ethereum balinası taktiksel hareket etti

Son olarak, Ember bilgilerine nazaran, bir Ethereum balinası Binance’ten 4.102 ETH çekti. Bu, yaklaşık 6,52 milyon dolara muadil. Bu hareketin ilgi cazibeli tarafı zamanlaması ve stratejisinde yatmaktadır. Balina birinci olarak 2 Ağustos’ta Binance’e 1.875 dolardan 15.883 ETH yatırdı. Daha sonra, piyasa düştükçe balina ETH’yi Binance’ten kademeli olarak geri çekti (geri satın aldı). Balina, 16 Ağustos’tan bu yana toplamda 24.337 ETH (yaklaşık 41,2 milyon dolar) çekti. Yani süreçte ETH başına ortalama fiyatı 1.693 dolar olmuştur.

Bu balina hareketleri kripto topluluğunu büyülemeye devam ediyor. Çünkü büyük oyuncuların piyasada sahip olduğu gücü ve etkiyi gözler önüne seriyor. Kripto para dünyası her daim dinamik kalmaya devam ediyor. Ayrıyeten bu sırada bu hareketler bu kripto devlerinin stratejileri hakkında bedelli bilgiler sağlıyor. Altcoin projeleri hareketlenmeye devam ettikçe yatırımcılar ve meraklılar da bu gelişmeleri yakından izleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap