Balinalar, Tek Haberle Çakılan Bu Altcoin’e Akın Etti!

Balinalar, Tek Haberle Çakılan Bu Altcoin’e Akın Etti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Tek Haberle Çakılan Bu Altcoin’e Akın Etti!

Yüklü miktarda kripto portföyüne sahip yatırımcılar olarak bilinen balinalar, yaptıkları yatırım hamleleriyle piyasanın şekillenmesine katkıda bulunurlar. Bu yüzden diğer yatırımcılar balina hareketlerini dikkatle takip etmek isterler. Elde edilen bilgilere göre, son günlerde balinalar, büyük düşüş yaşayan popüler altcoin Fantom’un 20 milyon sarılmış tokenini ve 1.1 milyon FTM‘yi ele geçirmiş görünüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

https://twitter.com/WhaleStatsFTM/status/1501049122190766084

Popüler altcoin Fantom’da önemli hareketler

Fantom, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) ile birlikte Ethereum katili olarak etiketlenen ilk kripto paralardan biri. WhaleStats verilerine göre, balinalar son saatlerde 20 milyon sarılı Fantom tokeni (WFTM) ve 1,1 milyon Fantom tokeni satın aldı. Fantom bazı proje geliştiricilerinin ayrılması üzerine şok hareketler gördü. Fantom (FTM), Yearn.Finance ve Keep3r geliştiricisi Andre Cronje’nin diğer yazılım mimarı Anton Nell ile birlikte şirketi bıraktığını açıklamasının ardından yatırımcının olumsuz endişelerini takiben dün (7 Mart’ta) 1,31 dolara düştü. Yazım sırasında FTM, gün içinde %5,22 artışla 1.384 dolardan el değiştiriyordu. Popüler istatistik firması WhaleStats tarafından kaydedilen iki ayrı işlemde, bir FTM balinası 20.752.988 WFTM veya 27.809.005dolar değerinde satın alırken, bir ETH balinası 1.179.985 FTM veya 1.581.179 dolar değerinde tokeni mevcut fiyatla satın aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Tek Haberle Çakılan Bu Altcoin’e Akın Etti! 1

Andre Cronje bırakıyor

FTM sahipleri, tokenlerini ağ üzerinde stake edebiliyor ve daha sonra Fantom Finance DeFi platformunda teminat olarak kullanılabilecek eşdeğer miktarda sFTM basabiliyor. Andre Cronje, Yearn’in geliştiricisi. Finans ve Keep3r, ikincisi tarafından yayınlanan bir Pazar tweetine göre, yazılım mimarı Anton Nell ile birlikte Fantom’u bıraktığını duyurdu. Bunun ardından, Fantom Vakfı, geliştiricilerin çıkışının projenin büyümesi üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağına dair güvence vererek, topluluğun endişelerini gidermeye çalıştı. Vakıfa göre Cronje’nin kriptoya katkısı muazzamdı, ancak Fantom “tek kişilik bir ekip” değildi, bu da tek bir geliştiricinin çıkışının projeyi hiçbir şekilde rayından çıkarmaması gerektiğini ima ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Tek Haberle Çakılan Bu Altcoin’e Akın Etti! 2

Fantom kurucu yazılım ekibinden Anton Nell bir tweetinde, 3 Nisan’dan itibaren toplam 25 merkezi olmayan finans uygulamasının sonlandırılacağını iddia etti. Fantom Vakfı CEO’su Michael Kong, bunun yanlış bilgi olduğunu şöyle açıkladı: “Birçoğunuz farkında, Andre ile çalışan Anton, 25 projeyi ‘sonlandırdıklarını’ tweetledi. Bu yanlış anlaşıldı. Katılımlarını ‘sonlandırıyorlar’, ancak yürüttükleri her şeyi mevcut ekiplere devrediyorlar.” Fantom Vakfı CMO’su Simone Pomposi, “Fantom iyi olacak. Piyasa yanlış mesaja tepki verdiği için hiçbir şey değişmedi” diyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap