Balinalar, İstikametlerini Bu Altcoin’lere Çevirdi: Alım Yapıyorlar!

Balinalar, İstikametlerini Bu Altcoin’lere Çevirdi: Alım Yapıyorlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, İstikametlerini Bu Altcoin’lere Çevirdi: Alım Yapıyorlar!

Kripto para işlemlerini inceleyen bir platform olan WhaleStats verilerine göre bir Ethereum (ETH) balinası, bir altcoin projesinden yüklü bir alım yaptı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

WhaleStats: Balinalar bu altcoin projelerine gözünü dikti

Balina izleme platformu WhaleStats’tan elde edilen yeni veriler, 105. sıradaki Ethereum balinasının tek bir işlemde 637.14 milyon dolar değerinde 15.720.427 FTX Token’ı (FTT) satın aldığını gösteriyor. FTX Token; vadeli işlemler, kaldıraçlı tokenlar ve tezgah üstü ticaret için hizmet sunan bir kripto para birimi türev ticaret platformu olan FTX’in utility tokenıdır. Balinanın devasa işlemi, FTT’yi son 24 saat içinde ortalama 637.149 dolarlık satın alım miktarıyla en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı arasında en çok satın alınan tokenların zirvesine çıkardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, İstikametlerini Bu Altcoin’lere Çevirdi: Alım Yapıyorlar! 1

FTT’nin ardından balinaların en çok satın aldığı altcoin’ler arasında, 1:1 oranında Ethereum’u temsil eden bir kripto varlık olan Wrapped Ethereum (WETH), stablecoin Tether (USDT) ve Ethereum’un kendisi, ETH yer alıyor.  Bu altcoin’lerin satın alım miktarları ise sırasıyla şöyle: 132.682 dolar, 42.230 dolar ve 30.641 dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, İstikametlerini Bu Altcoin’lere Çevirdi: Alım Yapıyorlar! 2

Ethereum hariç, FTT şu anda popüler meme coin Shiba Inu’yu (SHIB) geride bırakarak ilk 1.000 ETH adresi arasında en büyük toplam ABD doları değerine sahip token oldu. Yazım sırasında, en büyük Ethereum balinaları toplu olarak 1.49 milyar dolar değerinde FTX’e sahip gibi görünüyor. Bu arada, aynı yatırımcı grubu toplamda 1.17 milyar dolar değerinde SHIB’e sahip. Ethereum balinalarının şu anda büyük miktarlarda tuttuğu diğer coin’ler arasında USD Coin (USDC), Tether ve OKEx’in yerel kripto parası OKB yer alıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap