Balinalar Durmuyor: En Çok Bu Altcoin’lere Oynuyorlar!

Balinalar Durmuyor: En Çok Bu Altcoin’lere Oynuyorlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar Durmuyor: En Çok Bu Altcoin’lere Oynuyorlar!

On-chain balina izleme platformu WhaleStats, ilk 1.000 Ethereum balinasının en fazla satın aldığı ilk 10 altcoin projesini paylaştı. Platform tarafından sağlanana verilere göre Polygon (MATIC) ve Uniswap (UNI), son 24 saatte satın alınan ilk 10 token arasında yer alıyor. Kripto çöküşünden sonra toparlanmaya çalışan piyasada 10 Şubat’ta bir düzeltmenin ardından Bitcoin (BTC) ve altcoin projelerinin çoğu, yazının yazıldığı sıralarda kırmızıda işlem görüyordu. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ethereum balinaları en fazla bu altcoin projelerini tercih ediyor

WhaleStats tarafından sağlanana verilere göre ilk 1.000 Ethereum balinasının en fazla tercih ettiği kripto, lider altcoin projesi Ethereum (ETH) iken, onu USD Coin (USDC) takip ediyor. Stablecoin projesi Tether (USDT) ise üçüncü sırada yer alıyor. Diğerleri ise şu şekilde sıralanıyor: BUSD, GUSD, WOO, SLP, MATIC, UNI ve LRC.

https://twitter.com/WhaleStats/status/1492125903677444098

Bitcoin ve altcoin’ler düştükçe piyasa hafif bir düzeltme gördü ve 24 saatlik likidasyonlar toplam 192.77 milyon dolar oldu. Beklenenden yüksek gelen ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Fed üzerinde faiz artırımı baskısı yaratırken, kripto piyasalarını da düşük işlem yapmaya zorluyor.

Öte yandan piyasa duyarlılığını ölçen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda ‘nötr’ durumda ve bu da traderların düşüşten etkilenmediğini gösteriyor. Bu arada, yatırımcılar, Polygon (MATIC) ve Uniswap’ın (UNI) 24 saat içinde satın alınan ilk 10 altcoin arasında yer almasıyla, favori tokenlerini biriktirmek için zamanı kullandılar. İki token aynı zamanda en çok kullanılan akıllı sözleşmeler arasında yer alıyor. Shiba Inu (SHIB), balinalar arasında en büyük holding olmaya devam ederken, Uniswap en yaygın holding konumunda bulunuyor.

Piyasalar, Federal Rezerv’in hızla artan enflasyon nedeniyle faiz oranlarını daha erken yükseltmeye başlaması gerekebileceği beklentileriyle geriledi. Basın zamanında, Bitcoin (BTC) ve altcoin projelerinin çoğu, son 24 saat içindeki kayıpları azaltmaya çalışıyordu. Toplam kripto para piyasa değeri kabaca 1,73 trilyon dolar olurken, Bitcoin ise şu anda 42.600 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap