Balinalar Çıldırdı: ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’e Saldırıyorlar!

Balinalar Çıldırdı: ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’e Saldırıyorlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Balinalar Çıldırdı: ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’e Saldırıyorlar!

Bitcoin fiyatı 45 bin doları aşarken, yatırımcı duyarlılığı korkudan nötre geçiyor. PoS Blockchain devi Cardano (ADA), geçen aydan bu yana %60 değer kazanarak ender bir performans sergiledi. Apecoin (APE), 17 Mart’ta neredeyse tüm büyük borsalarda listelendikten sonra son zamanların en güçlü hype dalgalarından birini yakaladı. Bireysel yatırımcılar kadar Ethereum balinaları da APE çılgınlığına katıldı. Peki, balinalar başka hangi altcoin projelerini biriktiriyor? Haftalık ve günlük zaman diliminde bu soruyu cevaplayalım…

Ethereum balinaları, son 7 günde bu altcoin projelerini biriktirdi

En büyük Ethereum balinaları, piyasanın yeni ismi Apecoin (APE)’e gözleri dikti. WhaleStats verilerine göre, geçtiğimiz 24 saatlik zaman diliminde balinalar arasında en fazla işlem göre kripto ApeCoin oldu. Ethereum tabanlı proje, popüler Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) kurucuları tarafından piyasa sürüldü ve APE token, BAYC yatırımcılarına airdrop olarak dağıtıldı. WhaleStats verileri, balinaların son 24 saatte 86.996 dolar karşılığında ortalama 6.540 APE satın aldığını gösteriyor. APE etrafındaki hype ile eş zamanlı, balinalar geçen haftadan bu yana 48.363 APE biriktirdi 613.893 dolar harcadılar. USDC, USDT ve BUSD gibi stablecoin’lerden ve Ethereum’dan sonra, ApeCoin geçen haftanın 1 numaralı balina coin’iydi. Bu zaman diliminde en fazla aşağıdaki kripto para birimleri satın alındı.

 1. Ethereum (ETH)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Tether (USDT)
 4. Binance USD (BUSD)
 5. Apecoin (APE)
 6. Spell Token (SPELL)
 7. Polygon (MATIC)
 8. Serum (SRM)
 9. Fantom (FTM)
 10. UMA (UMA)
BTC Piyasası: Balinalar Çıldırdı: ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’e Saldırıyorlar! 1

GALA ve LRC’ye yönelik talep artıyor

Oyun platformu Gala Games’ın metaverse coin’i GALA, son 24 saat içinde Ethereum balinaları arasında popüler bir diğer altcoin. Dev cüzdanlar, her biri 82.704 dolar değerinde ortalama 330.158 GALA satın aldı. İkinci katman, sıfır bilgi (ZK) toplama protokolü olan Loopring de (LRC) balinaları cezbediyor. Loopring, son 24 saatte 48.161 LRC için ortalama 52.839 dolar satın alım ile WhaleStats listesinde 7. sırada yer alıyor. LRC fiyatı son 7 günde %50’den fazla değer kazandı.

BTC Piyasası: Balinalar Çıldırdı: ApeCoin ve Bu 5 Altcoin’e Saldırıyorlar! 2

Son 24 saatlik zaman diliminde sıralama aşağıdaki gibi.

 1. USDC Coin (USDC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Tether (USDT)
 4. Binance USD (BUSD)
 5. Apecoin (APE)
 6. Gala Games (GALA)
 7. Loopring (LRC)
 8. Fantom (FTM)
 9. Kyber Network (KNC)
 10. TrueUSD (TUSD)

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap