Balinalar, Bu Göğüs Coin’e Akın Ediyor! “Fiyatta Sıçrama Bekleniyor”

Balinalar, Bu Göğüs Coin’e Akın Ediyor! “Fiyatta Sıçrama Bekleniyor”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Bu Göğüs Coin’e Akın Ediyor! “Fiyatta Sıçrama Bekleniyor”

Analistler, popüler meme coin Dogecoin’in fiyatında yükseliş beklerken on chain veriler, yatırımcı hissiyatındaki olumluluğu gösteriyor. Verilere göre uzun vadeli DOGE sahiplerinin sayısı, 2021’in ikinci yarısındaki cansız performansa rağmen hızla artmaya devam ediyor.

Meme coin Dogecoin fiyatı ilerleme kaydetmeye devam ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Dogecoin fiyatı, Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana sürekli bir düşüş trendinde. Dogecoin fiyatı, 3 Mayıs 2021’den bu yana yerel olarak en düşük ve en yüksek seviyeleri belirledi. Analistlere göre bu salınım noktalarını trend çizgileri kullanarak birleştirmek, düşen bir kama oluşumuna neden oluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Bu Göğüs Coin’e Akın Ediyor! “Fiyatta Sıçrama Bekleniyor” 1

Teknik oluşum, ilk yüksek ve düşük salınım arasındaki mesafeyi kırılma noktasına ekleyerek elde edilen %75’lik bir artışla 0,216 ABD dolarına ulaşacağını tahmin ediyor. İlginç bir şekilde, Dogecoin fiyatı, 21 Mart’ta 0.123 dolardan düşen kamanın üst trend çizgisini kırdı. Uzmanlara göre, o zamandan beri, DOGE yüzde 21 ralli yaptı ve haftaya şimdiden yeşil başladı ve yakın gelecekte daha fazla kazanç elde ettiğini gösteriyor.

Elinde DOGE tutan yatırımcıların sayısı artıyor

Teknik açıdan bakıldığında, DOGE’u bir yıldan uzun süredir elinde tutan uzun vadeli yatırımcıların veya sahiplerinin sayısı, 2021’in büyük bölümünde Dogecoin fiyatının cansız performansına rağmen artıyor gibi görünüyor. Bu tür yatırımcıların sayısı 2020’den bu yana 1,7 milyondan 2 milyona yükseldi, bu da mevcut fiyat seviyelerinde yüzde 17’lik bir artış ve sahiplerin ilgisini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Bu Göğüs Coin’e Akın Ediyor! “Fiyatta Sıçrama Bekleniyor” 2

İlginç bir şekilde, DOGE’yi genellikle bir yıldan az bir süre tutanlar da Mart 2021’de 1.92 milyondan Mart 2022’de 2,05 milyona fırladı. Ancak, 9 Mart ile 28 Mart arasında bu yatırımcıların büyük bir kısmı pozisyonlarından çıkmış gibi görünüyor.  Dogecoin fiyatı için büyük ölçüde yükseliş görünümünden bağımsız olarak, FXStreet analistleri, DOGE geçen haftanın kazanımlarını geri alırsa düşüş görünümü bekliyor. Ancak 0.11 doların altında bir haftalık mum çubuğu, 0.087 dolar gibi daha düşük seviyeleri keşfetme yolunu açacaktır.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap