Balinalar, Bu Altcoin’den Binance’e Yığdı! Neler Oluyor?

Balinalar, Bu Altcoin’den Binance’e Yığdı! Neler Oluyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Bu Altcoin’den Binance’e Yığdı! Neler Oluyor?

Balina dedektifleri tarafından sağlanan verilere göre devasa bir altcoin balinası Binance borsasına 28.882.833 dolar değerinde Ethereum (ETH) gönderdi.

Transfer neden önemli?

Karamsar senaryo, cüzdanlardan borsalara yapılan Bitcoin transferlerinin alışılmadık derecede önemli olmasıdır. Yüksek net değerli Bitcoin yatırımcılarının çoğu, kripto paralarını borsalardan daha üstün koruma sağlayan bir donanım (soğuk) cüzdanında tutar. Yatırımcıların özel anahtarları, dijital fonlarını internet korsanlarından koruyan donanım cüzdanlarında çevrimdışı olarak saklanır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Bu Altcoin’den Binance’e Yığdı! Neler Oluyor? 1

Balinalar bir borsaya Ethereum yatırdığında, genellikle likidite aradıklarını gösterir. Bir borsada büyük miktarda kripto para depolamanın güvenlik riskleri, bu kriptoları bir donanım cüzdanında depolamaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının Bitcoin’leri Binance’de tutması pek olası değildir. Tahminlere göre bu Bitcoin balinası, büyük olasılıkla Ethereum satmayı veya diğer kripto para birimleriyle değiştirmeyi planlıyor.

Balinalar son zamanlarda hangi altcoin projelerini satın alıyor?

WhaleStats tarafınsan sağlanan verilere göre son 24 saatte en çok işlem yapılan altcoin’lerin başında Ethereum (ETH) geliyor. Bu süreçte balinalar toplam 55 ETH’yi cüzdanlarına aktardı. ETH’den sonra, stablecoin devleri Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC), mevcut fiyat düzeltmesinde balinaların sığındığı diğer kripto para birimleri. İlginç bir şekilde, Ethereum tabanlı merkezsiz borsa (DEX) Sushi (SUSHI) balinaların en çok satın aldığı beşinci kripto para birimi. Listenin ilerleyen sıraları aşağıdaki altcoin projeleriyle tamamlanıyor.

  • Polygon (MATIC)
  • Curium (CRU)
  • Chainlink (LINK)
  • The Sandbox (SAND)
  • Woo Network (WOO)
Ulaş Utku Bozdoğan: Balinalar, Bu Altcoin’den Binance’e Yığdı! Neler Oluyor? 2

Altcoin piyasası kırmızıya boyandı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Fed’in faiz artırımı açıklamasıyla birlikte kripto para piyasası 17 Şubat’ta düşüşe geçti. 18 Şubat’a sarkan ivme, Bitcoin fiyatını 43.200 dolar bölgesinden yaklaşık %7 değer kaybıyla 40.300 dolara ulaştırdı. Ethereum fiyatı %5,60 düşüşle 2.800 dolara temas ederken, piyasa değerine göre ilk 10 sıralamasında en büyük kayıp %8,98 ile Terra (LUNA). Düşüş eşliğinde, toplam piyasa değeri de bir kez daha 1,84 trilyon düzeyine geriledi. Bu seviyeler daha önce Kasım 2021 zirvesinden önce Eylül ayında test edildi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap