Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir!

Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir!

Geniş çapta takip edilen bir kripto balinası olan Kaleo, altcoin piyasasındaki yeni karlara işaret ediyor. Kestirimleri birkaç analistten de dayanak buldu.

Kaleo, altcoin piyasasının parabolik bir dalgalanmaya hazır olduğuna inanıyor

Kaleo, bu yılın başlarında BTC fiyatı dipteyken yaptığı varsayımlarında haklı çıktı. Aktüel tahlillerinde, Dogecoin’in (DOGE) kritik bir direnci bıraktıktan sonra ralliye çıkabileceğini söylüyor. Kelam konusu kestirimleri, DOGE fiyatının BTC ve USD’ye karşı gösterdiği üstün performansa dayanıyordu. Kaleo’ya nazaran bu ivme Dogecoin’i 2022’de görülen ve kripto boğa piyasasının sonunu işaret eden bir tarihe gönderebilir.

BTC Piyasası: Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir! 1

Teknik grafikte analist, Dogecoin’in 0,16 doların üzerine dik bir artış yaşayacağını gösteriyor. Bu hareket, fiyatı potansiyel olarak mevcut 0,069 dolardan %130’dan fazla yükseltecek. Kaleo ayrıyeten Dogecoin’in Bitcoin (DOGE/BTC) çiftinde de uzun vadeli çapraz direncini kırdığını belirtti. Bu kırılımı Twitter’dan coşkulu bir tweet ile paylaştı.

“Bitcoin’de 26.000 doları tekrar ziyaret edebiliriz”

Öte yandan, Bitcoin için 30.000 doların artık geride kalması gerektiğini söyledi. Kaleo’ya nazaran “30.000 dolar aralığında ne kadar uzun müddet kalırsak, daha yüksek bir ani hareket mümkünlüğü o kadar azalır. ABD Adalet Bakanlığının BTC sattığıyla ilgili birkaç tweet gördüm. Şayet yakalarsak, günlük 200 EMA’ya (üstel hareketli ortalama) düşmek için öteki bir fırsatı çok isteriz.”

Kaleo’nun grafiğine nazaran, Bitcoin’in mevcut süreç aralığını geri kazanmadan evvel 26.000 dolar fiyat düzeyini tekrar ziyaret edebiliriz.

BTC Piyasası: Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir! 2

Kaleo tek değil, başka analistlerde farklı coin’lerde yükseliş görüyor

Bir başka teknik analist Tolberti ise XRP’nin fiyat hareketi için yükseliş perspektifi ortaya koydu. Tolberti, XRP piyasasının son patlamasının akabinde yüzde 83-350’lik bir artış yaşayabileceğini öne sürüyor.

Analizlerde, “Önümüzdeki günlerde yahut haftalarda öteki bir %83’lük artışın 1,3244’e ulaşma mümkünlüğü yüksek. Bu gaye, bir evvelki ana dalganın 0,618 Fibonacci düzeltme düzeyiyle birebir hizada olduğu için kıymetlidir. Ek olarak, 2018’den 2021’e uzanan bir trend çizgisi, dinamik direnç misyonu görüyor lakin belirtilen Fibonacci düzeyi ile örtüşüyor” diye yazdı.

BTC Piyasası: Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir! 3

Ancak analist, XRP ile alakalı artan oynaklık göz önüne alındığında, bu yükseliş görünümünün gerçekleşmesinin birkaç ay sürebileceğini de belirtiyor.

Michaël van de Poppe, bu 3 altcoin için optimist iddialara yer verdi

Başka bir yerde, tanınan kripto analisti Van de Poppe, XRP, LINK ve MATIC için boğa beklediğini paylaştı. Birinci olarak XRP’ye odaklanan ünlü analist, yaklaşık 0,65 dolara potansiyel bir aşağı taraflı düzenleme öngörüyor. Ancak, bu düzeltmenin yükseliş için yer hazırlayacağını, XRP’nin daha sonra 0,90 dolara yükseleceğini iddia ediyor.

XRP fiyatı 13 Temmuz’un zaferi akabinde bir gün %90 kıymet kazandı. Orta çaplı bir düzeltmenin akabinde şu anda 0.7598 dolardan süreç görüyor. Poppe evvel 0,65 doları, daha sonra 0,90 doları bekliyor.

Chainlink (LINK)

Daha sonra Chainlink’e geçen Poppe, etkileyici bir artış öngörüyor. 6 dolardan takviyesini tekrar kazanan altcoin, bu eşiğin üzerindeki pozisyonunu sürdürmesi halinde değerli bir artışa hazır.

Poppe’nin radarında son olarak Polygon yer aldı. Van de Poppe’nin kestirimleri, MATIC’in bir sonraki yükselişine başlamadan evvel yaklaşık 0,75 dolara kısa vadeli bir düşüş yaşayabileceğini gösteriyor. MATIC şu anda hafif bir düşüşle 0.7544 dolardan süreç görüyor.

Maker (MKR) fiyatı yeşil sinyal verdi

Azcoinnews’den analist David, MKR fiyatı için uzun vadeli teknik düzeyleri belirledi. Fiyat açısından MKR, 3-10 Temmuz haftasında uzun vadeli bir modelin üzerine çıktı. Daha sonra burayı takviye olarak onayladı. Analiste nazaran bu, düzeltme evresinin tamamlandığını ve MKR fiyatının yeni bir yükseliş trendi başlatmış olabileceğini gösteriyor.

Durum buysa, mevcut fiyattan %70’in üzerinde bir artışı temsil eden bir sonraki uzun vadeli direnç düzeyi olan 1.600 dolara yükselebilir. Haftalık RSI’da uzun vadeli direnç çizgisini kırarak 50’nin üzerinde olmasıyla bu mümkünlüğü destekliyor.

BTC Piyasası: Balina Varsayım Yaptı! Bu 5 Altcoin Mega Ralli Yapabilir! 4

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere MKR, hafta sonu kurucunun milyonluk yatırımıyla %8 kıymet kazanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap