Balina Binance’e Milyonluk Bitcoin’leri Yığdı! Neler Olabilir?

Balina Binance’e Milyonluk Bitcoin’leri Yığdı! Neler Olabilir?

Paylaş
BTC Piyasası: Balina Binance’e Milyonluk Bitcoin’leri Yığdı! Neler Olabilir?

Bitcoin dominansı (BTC.D) geçen hafta, Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı ve altcoin’lerin payından almaya başladı. Lider kripto para birimi 21 Ocak’ta kaybettiği 40 bin dolar desteğine ulaşmak için 39 bin dolar bölgesinde konsolide oluyor. On-chain izleyicileri tarafından sağlanan son verilerde, Coinbase’den Binance borsasına aktarılan 33.668.820 dolar değerinde Bitcoin transferi bildirildi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Anonim cüzdan Coinbase’den Binance’e 33.6 milyon dolar değerinde Bitcoin taşıdı

Bitcoin “Balinaları” (BTC’de 10 milyon dolar veya daha fazlasına sahip yatırımcılar) likidite ararken genellikle borsalar arasında kripto transferi gerçekleştirir. Bir balina tüm Bitcoin’lerini tek bir borsada satarsa, yüksek fiyat etkisine neden olabilir. Yani balinalar, bu borsadaki Bitcoin fiyatını önemli ölçüde aşağı çekme gücüne sahip. Bunun yerine, yeterli likiditeye sahip olabilmek için fonları borsalar arasında dağıtmayı da tercih edebilirler. Tabii ki, bu Bitcoin cüzdanının satış için fon aktarıp aktarmadığı kesin değil. Dev cüzdanların Bitcoin’i borsalar arasında transfer etmesinin bir başka nedeni de güvenlik tercihleri.

BTC Piyasası: Balina Binance’e Milyonluk Bitcoin’leri Yığdı! Neler Olabilir? 1

Bitcoin’i güvence altına almanın en iyi yollarından biri donanım (soğuk) cüzdanında tutmak. Bununla birlikte, Coinbase gibi bazı borsalar, yatırımcıların fonlarını onlar için donanım cüzdanlarında tutar ve kripto paralar için ekstra bir güvenlik seviyesi ekler.

BTC dominansı son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Kripto para piyasasında henüz bir boğa belirtisi yok, ancak Ethereum ve Solana gibi altcoin devleri son düzeltmede Bitcoin’in payından önemli ölçüde kapmıştı. Lider kripto şimdi geri dönüyor ve geçen ayın ikinci yarısında %40’lık dominansı 42 düzeylerine çıkarıyor.

BTC Piyasası: Balina Binance’e Milyonluk Bitcoin’leri Yığdı! Neler Olabilir? 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap