Balina Alarmı: Binance’e Bu Altcoin’den Boşalttılar!

Balina Alarmı: Binance’e Bu Altcoin’den Boşalttılar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Balina Alarmı: Binance’e Bu Altcoin’den Boşalttılar!

31.546.011 dolarlık Ethereum tutan anonim bir kripto para cüzdanı, fonlarını en büyük kripto para borsası olan Binance’e aktardı. Bu transfere bağlı altcoin Ethereum cüzdan adresi şu şekilde tanımlanmıştır: 0x9ec9bc7fb027448bb2670c4bd56043ea9dfd2dcc. Bu sırada Ethereum fiyatı, Bitcoin’deki yükseliş ile beraber kritik seviyeleri kırmayı başardı. Kriptokoin.com olarak, işlemle ilgili daha fazla ayrıntıyı aktarıyoruz…

Lider altcoin Ethereum, Binance’e taşındı

On-chain verilere göre piyasa değeri ile ikinci sırada yer alan altcoin Ethereum (ETH) balinaları, belirli bir miktarı işlem hacmiyle dünyanın en büyük borsası olan Binance’e aktardı. Uzmanlara göre, cüzdanlardan borsalara anormal derecede yapılan büyük kripto para transferleri tipik olarak bir düşüş sinyalidir. Çoğu yüksek net değere sahip kripto para traderı, fonlarını bir donanım cüzdanında tutar, çünkü bu cihazlar kripto para borsalarından daha iyi güvenlik sunar. Donanım cüzdanları, yatırımcıların özel anahtarlarını çevrim dışı olarak saklar ve kripto para birimlerini çevrim içi saldırılara karşı korur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Balina Alarmı: Binance’e Bu Altcoin’den Boşalttılar! 1

Balinalar Ethereum’u bir borsaya aktardığında, uzmanlara göre bu, genellikle likidite aradıkları anlamına gelir. Bir borsada büyük miktarda kripto para tutmanın güvenlik riskleri, bu varlıkları bir donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kriptolarını Binance üzerinde tutmayı planlaması pek olası değildir. Birçoğuna göre bu Bitcoin balinasının ya Ethereum satmayı ya da diğer altcoin’ler için takas etmeyi planlıyor olması muhtemeldir.

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum son zamanlarda Bitcoin’in yükselişiyle beraber hız kazandı ve kilit 3.000 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkmayı başardı. ETH, 3.050 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde pozitif bir bölgede kaldı. Analist Aayush Jindal’a göre artış sırasında, saatlik ETH/USD grafiğinde 3.000 dolar ve 3.080 dolarda birkaç kısa vadeli düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Parite 3.120 dolarlık direnç seviyesini bile kırdı ve 3.190 dolar ile yeni bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Eter fiyatı şu anda 3.190 dolar seviyesinin altında kazançlarını konsolide ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap