Bakkt’ın Nakit Ödemeli Bitcoin Vadelilerinin Piyasaya Çıkış Tarihi Netleşti!

Bakkt’ın Nakit Ödemeli Bitcoin Vadelilerinin Piyasaya Çıkış Tarihi Netleşti!

Paylaş
Bakkt’ın Nakit Ödemeli Bitcoin Vadelilerinin Piyasaya Çıkış Tarihi Netleşti!

Kriptokoin.com – Dünyanınn en büyük borsası olan New York Borsası (NYSE)’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE), Bakkt’ın nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerinin yakında başlatılacağını duyurdu.

ICE, Bakkt’ın nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemleri için tarih verdi

Intercontinental Exchange, yeni yaptığı açıklamada, Bakkt’ın nakit olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerinin lansmanının 6 Aralık’ta gerçekleşeceğini açıkladı. Kısa süre önce piyasaya sürülen kripto para birimi işlem platformunun nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleri, ICE Futures Singapur’da listelenecek ve böylece pan-Asya ticaretinin sunduğu ilk kripto ürünü haline gelecek.

Duyuru, Singapur Para Otoritesi (MAS)’nin 20 Kasım’da kurumsal yatırımcıların bu tür ürünlere olan ilgisini artırmak için danışma belgesinde kripto para birimi işlemlerini düzenlemeyi teklif etmesinden hemen sonra geldi. MAS ayrıca perakende yatırımcılar için bir metin yayınlayarak, onları aşırı değişken varlık sınıfıyla ilişkili riskler konusunda uyardı.

Nakit olarak ödenmiş Bitcoin vadeli işlemleri sektörde yeni bir şey değil

Singapur Para Otoritesi (MAS), bireysel yatırımcıları şu sözlerle uyardı:

Bu teknolojinin altında yatan ödeme tokenleri, oldukça değişken ve değerlendirilmesinin zordur… Türevlerin kaldıraçlı niteliği nedeniyle zararlar da artıyor ve yatırımcılar yatırdıkları miktardan daha fazlasını kaybedebilir.

Kriptokoin tarafından bildirildiği üzere Bakkt, 23 Eylül’de fiziksel olarak düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerine başladı ve ardından Bitcoin fiyatının yüzde 20’sinde keskin bir düşüş kaydedildi. Bakkt’ın ürünü piyasada eşsiz bir niteliktedir, çünkü yatırımcılara son kullanma tarihinde doğrudan BTC’de ödeme yapılıyor.  Nakit olarak ödenmiş Bitcoin vadeli işlemleri yeni bir şey değil. Hem CBOE hem de CME onları Aralık 2017’de piyasaya sürdü. Ancak CBOE Bitcoin vadelilerine son verdi. Şirket rakibi ile rekabet etmekte zorlanacağı için yeni sözleşmeleri durdurmak zorunda kaldı.  Bakkt ile ilgili son dönemdeki haberler için “Galaxy Digital Capital İki Yeni Bitcoin Fonu Başlatıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap