Bakkt işlem hacimleri ve açık pozisyonlarında son durum

Bakkt işlem hacimleri ve açık pozisyonlarında son durum

Paylaş
Bakkt işlem hacimleri ve açık pozisyonlarında son durum

Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasası Bakkt, kurumların dünyanın en büyük kripto para birimini satın alma yeri olma amaçlıydı. Ancak, uzun süredir beklenen açılışının yapıldığı gün Bitcoin sert bir şekilde düştü. Bu sadece Bakkt lansmanının Bitcoin’in fiyatı ile hiçbir zaman ilişkili olmayacağına inanan bazılarının görüşünü güçlendirdi.

Ancak kötü bir başlangıca rağmen, Bakkt, platformdaki işlem hacminin 25 Ekim 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10,3 milyon doları yakalamasının ardından hız kazandı. Bakkt platformunun her geçen gün daha fazla kullanılmasıyla, 25 Ekim ATH’si de kısa sürede geçildi ve 8 Kasım 2019’da en yüksek işlem hacmi olan 15,63 milyon dolar seviyesi görüldü.

18 Kasım’da Skew markets pazardaki yükselen hacmi vurguladı. Bununla birlikte, piyasadaki açık pozisyonların azaldığını belirtti.

İşlem hacminden bağımsız olarak, Açık pozisyonlar, 7 Kasım’da 2,5 milyon dolarlık bir ATH bildirdikten sonra düşmeye başladı. Bahsettiğimiz açık pozisyon, işlem günü sonunda piyasa katılımcıları tarafından tutulan Vadeli İşlem sözleşmeleri sayısı olarak tanımlanabilir. Daha yakından bakıldığında, daha fazla katılımcının sözleşme süresinin dolduğu veya piyasadan çıkan insanların olduğu şeklinde yorum yapılabilir.

Piyasaya sunulduktan yaklaşık bir ay sonra, 24 Eylül – 22 Ekim arasında, Bakkt’da ortalama hacim 700.000 doların altında kaldı. Ancak 23 Ekim tarihinde Bakkt, BTC’nin fiyatı 7.400 doların altına düştüğünde 640 adet alım satım yaptı. Bu, Bakkt’ı tekrar rayına soktu ve ilk ATH’sini 4.8 milyon dolara çıkardığını bildirdi. Kripto para borsası Interdex CTO’su, AMBCrypto’ya Bakkt’ın hacmini başka yerlerden alabileceğini ve arbitraj yapan kimselerin Bakkt’ın sözleşmelerini kullanarak daha fazla işlem yapabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta açık pozisyonlar, 1,09 milyon dolara kapanırken, işlem hacmi 8,66 milyon dolara yükseldi.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap