Bakkt Genişliyor: Borsa İki Yeni Finansal Ürün Çıkartacak

Bakkt Genişliyor: Borsa İki Yeni Finansal Ürün Çıkartacak

Paylaş
Bakkt Genişliyor: Borsa İki Yeni Finansal Ürün Çıkartacak

Bakkt, Bitcoin ürün sistemini iki yeni ürünle genişletiyor. Bitcoin destekli aylık vadeli işlemlerle başlayan borsa, büyüyor.

Yeni finansal ürünlerden biri Bitcoin (USD) aylık serbest işlemler (monthly options). ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenmiş ilk serbest işlem. Bunun ölçütü ise Bakkt Bitcoin Aylık Vadeli işlemleri olacak. Son blog postlarına göre Bakkt, Bitcoin serbest işlemi kullanıcıların “piyasa katılımcılarının riskten korunmasını sağlayıp onlara gelir getirici fırsatlar sunacak”.

İkinci olarak borsa, Asya’da yatırımcılara açık olan, Singapur merkezli borsa ICE Futures Singapore’da ulaşılabilir olacak Bitcoin nakit anlaşmalı vadeli işlemleri piyasaya sürüyor. Bakkt’ın fiziksel olarak sunulan BTC vadeli işlemlerine ulaşamayanlara bir alternatif olarak düşünülebilir.

Birlikte bu iki yeni finansal ürün Bakkt’ın 2020’ye doğru ivme kazandığını gösteriyor. Yeni ticaret ürünlerinin, genişletilmiş gözetim hizmetlerinin, tüketici için ödeme uygulamasının ve çok daha fazlasının gelecek yıl için planlandığı, borsa tarafından söyleniyor.

Fakat Bakkt’ın genişlemesi ve büyümesinden herkes memnun değil. Önemli YouTuber Chico Crypto’ya göre şirket, Wall Street’in Bitcoin’e saldırısından başka bir şey değil. Ayrıca Bakktîn rezervleriyle de ilgili endişeler var. Her ne kadar Bitcoin vadeli işlemlerinin fiziksel olarak gerçek Bitcoin tarafından desteklendiği düşünülse de, biraz araştırmayla vadeli işlem piyasalarının yalnızca %63’ünün BTC destekli olduğunu görebilirsiniz.

Son zamanlarda Bakkt CEO’su, ABD’nin Georgia eyaletinde senatör olarak atandı. Durumun şirketin iyiliğine olacağı düşünülse de, kripto topluluğu borsanın beklentilerine karşı nötr kaldı. CME Vadeli İşlemler borsasının 2018 sonbaharındaki düşüşten dolayı suçlandığı göz önüne alındığında Bakkt, daha fazla itibar kazanmak zorunda.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap