Bakkt CEO’su Amerikan Senatosuna Girebilir

Bakkt CEO’su Amerikan Senatosuna Girebilir

Paylaş
Bakkt CEO’su Amerikan Senatosuna Girebilir

Vadeli işlem platformlarından Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, kısa süre içerisinde Georgia Senatosu’nda bir koltuk sahibi olabilir.

Georgia Valisi Brian Kemp tarafından desteklenen Kelly Loeffler, eyalet senatosunda yer almak için Senatör Johnny Isakson’un yerine aday gösterildi.

Bakkt CEO’su Senatoda

Georgia senatörlerinden Johnny Isakson bu yılın sonunda sağlık nedenlerinden ötürü senatodan ayrılacağını açıkladı. Senatör Isakson’un bu açıklamasının ardından Cumhuriyetçi Parti üyeleri onun yerini dolduracak yeni bir aday aramaya başladılar.

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre ABD Başkanı Donald Trump bu koltuğu geçici olarak Kongre Üyesi Doug Collins’in doldurmasını istiyordu. Ancak  Cumhuriyetçi Parti üyeleri bunun yerine farklı bir adayla ilgilenmeye başladılar. Cumhuriyetçi Parti yetkilileri, parti bünyesindeki kadınlara daha fazla imkan tanıyabilmek için bir kadın adayı incelemeye başladılar.

Cumhuriyeti Parti üyeleri, Georgia Valisi Brian Kemp’in de desteğiyle birlikte Bakkt’ın CEO’luğunu üstlenen Kelly Loeffler’i değerlendiriyorlar. Konu hakkında çıkan iddialara göre senatodaki koltuk teklifi önümüzdeki hafta Loeffler’e götürülecek.

Loeffler’in senatoya girip girmeyeceği, girmesi halinde Bakkt’ın başına kimin geçeceği henüz bilinmiyor. Ancak Bakkt’ın CEO’luğunu yapmış bir ismin Amerikan senatosunda yer alması, kripto para sektörü için genel olarak olumlu bir gelişme olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap