Bakkt büyümesini sürdürüyor: Açık pozisyonlar 1 milyon doları aştı

Bakkt büyümesini sürdürüyor: Açık pozisyonlar 1 milyon doları aştı

Paylaş
Bakkt büyümesini sürdürüyor: Açık pozisyonlar 1 milyon doları aştı

Bakkt piyasaya çıktığı günlerde, kurumların Bitcoin’e erişmesi için yeni bir çağ açması bekleniyordu. Ancak Bakkt’ın performansı henüz beklentileri yerine getirilebilmiş değil. Lansman günü Bitcoin fiyatı hızla düştü ve bu da Bakkt’ın piyasaya ölü doğduğu iddialarını gündeme getirmişti.

Ancak lansmandan bu yana uzun bir yol kat eden Bakkt’ın işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10,3 milyon doları yakaladı.

Hacim ve açık pozisyon sayısı artıyor

Skew Markets tarafından paylaşılan tweet’te şu ifadeler yer aldı:

Bakkt yavaş yavaş yükseliyor. Toplam açık pozisyon az önce 1 milyon doları aştı ve hacimler de bu hafta arttı. Jeff Sprecher’a karşı iddiaya girmeyin!

İşlem hacminin yanı sıra, Bakkt’ın toplam açık pozisyon oranı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1 milyon doları geçti.

Open Interest (OI), var olan kalıcı vadeli işlem sözleşmelerinin sayısını temsil eder ve piyasadaki kaldıraç miktarı için faydalı bir araç olarak hizmet eder. Delphi Digital’ın son raporunda, Bitcoin için OI’ın 1 milyar ABD doları olduğunu ve sonuçta yeni bir ticaret stratejisinin gelişmesine yol açtığı öne sürüldü.

var c_widget = czilla_widget || [];var c_widget_preferences = {}; c_widget_preferences.zone = “237175b3deca59ecc3”; c_widget_preferences.article = true; c_widget.push(c_widget_preferences);

Bakkt büyümeyi sürdürüyor

Geçtiğimiz günlerde Intercontinental Exchange CEO’su Jeff Sprecher, Bakkt’ın Bitcoin için Options Market’a gireceğini açıkladı. Sprecher’in açıkladığı gibi Bakkt’ın bu hamlesi, pazarda şeffaflığın olmamasından kaynaklanıyor ve fiyat keşfi için alan sağlayarak piyasalara şeffaflık sağlamayı amaçlıyor.

Sprecher ayrıca, Bitcoin’in bir değer deposundan daha fazlası olacağına, yani bir ödeme sistemine dönüşeceği inancına sahip olduğunu belirtti.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap