Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Rekora Doymuyor

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Rekora Doymuyor

Paylaş
Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Rekora Doymuyor

Kriptokoin – Vasat bir başlangıçtan sonra, Bakkt Bitcoin vadeli işlemler platformuna duyulan ilgi daha saygın görünmeye başlıyor. Intercontinental Exchange’e ait girişimin dünkü işlem hacmi, önemli bir margin işlemiyle tüm zamanların en yükseği olan 42.5 milyon dolara ulaştı

Birçok kimse Bakkt platformunu Eylül ayında piyasaya sürüldüğü zaman bir başarısızlık olarak kapatmak için hızlı davranmıştı. Kripto para alanındaki büyük bir finans piyasası firması tarafından ilk olarak tamamen düzenlenmiş, fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem borsası olarak, lansmanı çevreleyen büyük beklentiler vardı. Bu nedenle izlenen yetersiz ticaret hacimleri birçok gözlemci için hayal kırıklığı oluşturmuştu.

Ancak son haftalarda ilginin arttığı görülüyor. Bakkt’taki ticaret hacmi ilk önce 25 Ekim’de 10 milyon doları aştı ve ardından 11 Kasım ve 22 Kasım’da sırasıyla 15 milyon dolar ve 20 milyon dolar oldu. Kasım ayı ticaret hacmi 5 milyon doların altına düşmedi.

Çarşamba, platformun kısa tarihinde hacimdeki en büyük artışlardan birini gördü. Toplam 5.671 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi işlem görmekte. Mevcut Bitcoin fiyatında bu 42,52 milyon doları temsil ediyor.

Bakkt hacminde Bitcoin fiyatı en değişken olduğu zaman yükseliyor gibi görünüyor. Daha önce Bitcoin fiyatında ani düşüşler veya artışlar yaşandığından borsada alım satım aktivitesinde büyüme olduğu vurgulanmıştı.

Daha önceki raporlarda da vurgulandığı üzere, Bitcoin yatırımcıları için büyük kazanımlara denk gelen 24 ve 25 Ekim tarihlerinde hacim arttı. Önde gelen dijital varlık, fiyatında yüzde 42 artış yaşadı. Ani artış, büyük ölçüde, geçtiğimiz ay sonunda blok zinciri teknolojisini resmen onaylayan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’e atfedildi.

Kasım ayının başlarında, Bakkt ticaret hacmindeki tüm zamanların en yüksek seviyelerinde Bitcoin fiyatında ani düşüşler yaşandı. Bitcoin ilk düşüş trendinde ilk kez 9.000 doların altına düştüğünde, Bakkt hacmi, örneğin 1.756 Bitcoin seviyesinin ardından yeni bir seviyeye ulaştı.

Tüm zamanların en yükseği olan bu en yüksek değerle aynı zamana denk gelmek, bir kez daha ani bir fiyat hareketinin yaşandığı zamana denk geliyor. 6.600 dolar seviyesine düştükten sonra Bitcoin fiyatında bir dizi ani yükseliş hareketi yaşandı. Bu son kazanımlar sayesinde, yazının yazıldığı sırada BTC 7.500 doların üzerinde yer alıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap