Bakan Süleyman Soylu, Thodex olayındaki rakamı açıkladı

Bakan Süleyman Soylu, Thodex olayındaki rakamı açıkladı

Paylaş
Uzman Coin: Bakan Süleyman Soylu, Thodex olayındaki rakamı açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV’de katıldığı yayında, Thodex olayına ilişkin açıklamalar da yaptı.

Soylu, Thodex’teki vurgunun boyutunun 2 milyar dolar olduğu iddialarını yalanlayarak “Arkadaşlarımız, 108 milyon dolarlık bir portföy tespit etti.” dedi.

Soylu, “2 milyar dolar diye bir haber çıktı. Bu büyük bir para. Bu para piyasaları açısından da büyük bir para. Bir şeyi büyütüp acaba bir ekonomik sansasyon mu oluşturmak istiyor birileri diye İçişleri Bakanı olmanın verdiği refleksle de düşünmüyor değilim bazen. Arkadaşlarımız, bilirkişilerle birlikte 108 milyon dolarlık bir portföy tespit etti. Muhasebecisinden bilgi işlemcisine kadar günlerdir sorgulama yaptık. Hala sorgulama devam ediyor ama şu ana kadar 2 milyar dolar gibi bir bulgu yok. İşlem hacmi ayrıdır, porftöy ayrıdır. Burada bir avukat böyle bir şey dile getirdi, rakam 2 milyar dolar olarak kaldı.” şeklinde konuştu.

Soylu ayrıca, Kosova’dan Karadağ’a kadar Arnavutluk’un çevresindeki dört ülkeye ekip gönderdiklerini ifade etti ve “Bu ülkelerle iade anlaşmamız var. İnşallah yakalanacaktır. İade de almış olacağız.”

Bakan, öte yandan zamanında para piyasalarıyla yakından ilgilendiğini dile getirdi ve şöyle dedi:

“Geçmişimi bilenler, bilirler. Biz üniversitenin 4. sınıfındayken o zamanlar İMKB, Karaköy’deydi ve biz üç arkadaş, para piyasalarına merak saldık. Bir şirket kurduk. Temel analiz ve teknik analiz yapıyorduk.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap