Baidu ve Google Üzerindeki Bitcoin İlgisi Artıyor!

Baidu ve Google Üzerindeki Bitcoin İlgisi Artıyor!

Paylaş
Baidu ve Google Üzerindeki Bitcoin İlgisi Artıyor!

Coronavirüs salgınının artması ve bütün dünyayı etkisi altına alması kripto para piyasaları üzerinde ilk başlarda ciddi bir olumsuz etki yarattı. Bitcoin’in dibi görmesi ve yüzde 50 üstünde değer kaybetmesi, kripto para piyasasının genel değerini de yarıdan fazla düşürdü.

İnsanlar karantina altında evden çalışırken veya evden çıkmamak için çabalarken, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgi de en azından arama motorlarında ciddi bir artış yaşadı. Çin’in Google‘ı olarak bilinen Baidu üzerinde “Bitcoin” kelimesinin aranma raporları oldukça umut verici sonuçlar gösteriyor. Veri endeksine bakıldığında BTC için olan aramaların %183 arttığı ve bunun sadece son 30 gün içerisinde gerçekleştiği belirtilmekte.

Çin’in yanı sıra bütün dünya üzerinde de Bitcoin’e yönelik bir ilgi artışı olduğu görülüyor. Google, Çin içerisinde bloklu olsa da dünyanın diğer yerlerinde aktif olarak kullanılıyor. ABD içerisindeki Bitcoin aramalarının oranı 13 Mart tarihinde son 30 günün en yüksek seviyesine çıkmıştı. Bitcoin bu tarihten bir gün sonra 1 milyar dolarlık tasfiye yaşanması ile beraber son 7 yılın en büyük günlük düşüşünü gördü.

Yapılan bu aramalar aslında BTC’nin daha fazla insan tarafından tanınmaya ve düşünülmeye başlandığını gösteriyor ve şu an için oldukça olumlu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap