Az bilinen altcoin borsası kepenk indiriyor, Vertcoin’e %51 saldırısı

Az bilinen altcoin borsası kepenk indiriyor, Vertcoin’e %51 saldırısı

Paylaş
Az bilinen altcoin borsası kepenk indiriyor, Vertcoin’e %51 saldırısı

2019 yılının son ayı kötü haberlerle başladı. Kripto para borsası CryptoBridge, kapanma kararı aldığını bildirirken Vertcoin’e (VTC) bir kez daha %51 saldırısı düzenlendi.

CryptoBridge, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda, “Pazara giriş yaptığımızdan beri vizyonumuz merkeziyetsiz kripto para alım satımına bir geçiş kapısı olmaktı. Hedeflerimizi gerçekleştirmek ve sonucu farklı kılmak için elimizden gelen her şeyi yaptık ve çok çaba harcadık fakat piyasa koşulları, regülasyonlardaki artış, finansal olanaklarımızdaki daralma gibi faktörler nedeniyle zor bir karar almak zorunda kaldık: Üzülerek söylüyoruz ki CryptoBridge’i kapatıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre platform, 16 Aralık 2018 TSİ 02.59’dan sonra tüm faaliyetini sonlandıracak. Para yatırma işlemleri 4 Aralık 2019 TSİ 02.59’dan sonra kapalı olacakken para çekme işlemleri de platformun tamamen faaliyetlerini sonlandırana kadar sürdürülecek.

117 kripto para ve 202 işlem çiftinin yer aldığı borsa, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte yaklaşık 90,000 dolarlık alım satım gerçekleştirdi.

Vertcoin’e saldırı

Bu arada 2014 yılında piyasaya sürülen ve madenciliğe dayalı bir kripto para olan Vertcoin, yeniden saldırıya kurban gitti. Projenin liderliğini üstlenen James Lovejoy, 1 Aralık’ta %51 saldırısı yaşandığını açıkladı. Lovejoy, saldırganın saldırıyı gerçekleştirmek için 0.5 – 1 BTC arasında harcama yapmış ve 0.44 BTC değerinde 13,825 VTC elde etmiş olabileceğini bildirdi.

Lovejoy, “Sadece blok ödüllerini elde etmeyi amaçlayarak yapmanın kârlı olmadığı göz önüne alındığında saldırının motivasyonu belli değil.” dedi.

Lovejoy’a göre ilk hedefin Bittrex olması muhtemel ancak çifte-harcama denemesi, Bittrex’in cüzdanını devre dışı bırakmasından dolayı başarısızlığa uğradı. Lovejoy, “Çifte harcamayı hiç amaçlamamış olması da ihtimal dahilinde. Bu ya bir kavram kanıt çalışması ya da sabotaj saldırısıydı.” ifadelerini kullandı.

Vertcoin, bundan bir yıl önce yine kötü niyetli oyuncuların hedefi olmuştu. O saldırıda çifte harcamalar 100,000 doların üzerinde bir kayıp yaratmıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap