Avustralyalı Milyoner Bitcoin’i Altına Benzetti

Avustralyalı Milyoner Bitcoin’i Altına Benzetti

Paylaş
Avustralyalı Milyoner Bitcoin’i Altına Benzetti

193 milyon dolarlık servetiyle Avustralya’nın en zengin isimlerinden biri olan Schebesta, Yahoo’ya verdiği demeçlerde Bitcoin’i altına benzetti.

Dijital Altın

Bitcoin bazı uzmanlar tarafından dijital altın olarak değerlendiriliyor. Bunun başlıca sebepleri arasında BTC’nin kısıtlı miktarda arzının olması ve bir değer saklama aracı olarak kullanılıyor olması yer alıyor.

Finder.com’un kurucularından Schebesta da Bitcoin’in dijital altın olduğu görüşüne katılıyor. Görüşlerini Yahoo’yla yaptığı bir röportajda paylaşan Schebesta, kendisinin sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğunu söylüyor.

Kripto para teknolojisinin henüz yeni yeni geliştiğini söyleyen Schebesta, kripto para dünyasının gelecekte çok daha büyüyeceğini düşünüyor. Schebesta’ya göre kimileri Bitcoin bitti, çöktü, battı dese de Bitcoin hala ayakta kalmaya devam ediyor:

Bitcoin için on yıldır ‘bitti’ diyorlar. Ama hala ayakta duruyor. Bu süreç içerisinde Bitcoin fiyatı da gayet iyi bir performans sergiledi…Ben Bitcoin’in dijital altın olduğunu düşünüyorum. Bence Bitcoin’in yolu açık.

Blockchain ve İnternet

Schebesta röportaj sırasında blockchain teknolojisinden de bahsetti ve bu teknolojiyi İnternet’e benzetti.

Schebesta’ya göre blockchain özellikle hisse senetlerini daha iyi şekilde yönetebilmek için kullanılabilir. Kendisinin açıklamalarına göre hisse senedi yatırımcıları binbir türlü evrak işiyle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Blockchain teknolojisi ise bu sorunu çözebilir ve yatırım sürecini kolaylaştırabilir.

 Avustralya’nın en zengin isimlerinden olan Schebesta, blockchain teknolojisinin de geleceğinin parlak olduğuna inanıyor. Ancak blockchaini İnternet’e benzeten Schebesta, bu teknolojinin biraz daha gelişmesi gerektiğini de hatırlatıyor:

İnsanlar özellikle Hotmail çıktıktan sonra İnternet’le bu kadar ilgilenmeye başladılar. Bu gibi teknolojilerin gelişmesi zaman alıyor. Blockchain için de aynısı geçerli.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap