Avustralyalı Bakan: Teröristler, Kriptoya Yöneliyor

Avustralyalı Bakan: Teröristler, Kriptoya Yöneliyor

Paylaş
Avustralyalı Bakan: Teröristler, Kriptoya Yöneliyor

Avustralya İç İşleri bakanı Peter Dutton, yaptığı açıklamada teröristlerin kötü emelleri uğruna artık kripto paralara daha aktif bir şekilde yöneldiklerini söyledi.

Başarılı siyasetçi, Melbourne’de düzenlenen anti terör konferansında konuyla ilgili olarak konuşan Dutton, teröristlerin Bitcoin ve diğer kripto paraların anonimliğini fırsat bilerek bu alanda aktif olmaya başladığını ifade ederken, terörizmin finanse edilmesi konusundaki yeni çıkan süreçlere de dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Dutton, şöyle konuştu:

”Bitcoin ve diğer kripto paraların ortaya koyduğu teknolojinin sağladığı anonimlik terör finansmanı için yeni bir sorun doğurmuş durumda. Buna ek olarak online ödeme sistemleri ya da kitlesel fonlama platformları da bu alanda yeni teknikler olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple de dikkatli olmak zorundayız.”

İç İşleri Bakanı, ayrıca ülkelerin de dijital paralar konusunda bilgilenmesi ve bu alanda aktif olması gerektiğini ifade ederken, bu sayede başarılabilecek işlerden bir tanesinin de terörizmin finansmanının bu yolla yapılmasının önlenmesi olduğuna vurgu yaptı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap