Avustralya Hükümeti Ödülleri Sürdürülebilir Şeker Malzemeleri İçin Blockchain Projesine Hibe Edildi

Avustralya Hükümeti Ödülleri Sürdürülebilir Şeker Malzemeleri İçin Blockchain Projesine Hibe Edildi

Paylaş
Avustralya Hükümeti Ödülleri Sürdürülebilir Şeker Malzemeleri İçin Blockchain Projesine Hibe Edildi

Avustralya hükümeti, 30 Temmuz’da Foodnavigator-Asia raporları olan Sürdürülebilir Şeker Projesi’ne 2,25 milyon Avustralya  $ (1,7 milyon $) verdi.

Queensland Cane Yetiştiricileri Organizasyonu tarafından yönetilen Sürdürülebilir Şeker Projesi, şeker tedariğinin Avustralya’ya tanınmasını izlemek için blockchain teknolojisini kullanacak. Akıllı Cane En İyi Yönetim Uygulaması (BMP) olarak bilinen girişim, daha iyi sürdürülebilirlik ve izlenebilirlik için şeker endüstrisinin bir parçası.

Blockchain teknolojisi, alıcıların şeker kamışlarının nereden geldiğini net bir şekilde görmesini ve çiftliğin menşei ve sürdürülebilirliğini algılamasını sağlayacak. Kamışı yetiştiricileri şunları söylüyor:

“Blockchain’in ana özelliği, tüm işlemlerin kaydedildiği ve görülebildiği güvenli bir veri tabanı olmasıdır. Sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilen kamıştan üretilen kaliteli şeker, tüketicilere satın aldıkları ürünlere güven vererek zincirden geri izlenebilmektedir.”

Girişim için, endüstri uzmanları ve şeker kamışı çiftçileri, verimlilik, sürdürülebilirlik ve karlılığa dayalı olarak en iyi uygulamalar ve endüstri standartları üzerinde işbirliği yaptılar.

Tarım ve Su Kaynakları Bakanlığı, büyük şeker alıcılarının sürdürülebilir şeker için gelecekte daha fazla ödeme yapabileceğini belirtti. Tarım Bakanı David Littleproud konuya ilişkin şunları söyledi:

“Bu teknoloji, şekerin sürdürülebilirliği konusunda güvence sağlayacak ve sürdürülebilir uygulamaları kullanan kamış çiftçilerinin ürünlerine prim çekebilmesini sağlayacak” dedi.

Blockchain teknolojisinin lojistik ve tedarik zinciri uygulamaları için bir nimet olduğu kanıtlandı ve yaygın olarak küresel tedarik zincirlerini takip etmek için daha ucuz ve daha etkili bir yol olarak kabul ediliyor.

Bugün, Commonwealth Bank of Australia, blockchain teknolojisini kullanarak Avrupa’ya 17 ton badem ticaretini başarıyla tamamladığını duyurdu. 5 tedarik zinciri liderinin işbirlikçi çabalarının bir parçası olan platform, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT), Nesnelerin İnterneti (IoT) ve akıllı sözleşmeler ile destekleniyor.

Bu ayın başlarında, ABD bilgisayar teknolojisi firması Oracle, işlem verimliliği ve tedarik zinciri kimlik doğrulamasına odaklanan blockchain platformunu piyasaya sürdü. Oracle Blockchain Bulut Hizmeti, Hyperledger Fabric’i temel olarak kullanıyor ve bankacılık, iş ve devlet istemcileriyle bir dizi denemenin ardından başlatılacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap