Avukat Bu Altcoin’den Aldı: Yargıç Açıklama Yaptı!

Avukat Bu Altcoin’den Aldı: Yargıç Açıklama Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Avukat Bu Altcoin’den Aldı: Yargıç Açıklama Yaptı!

Popüler altcoin Ripple (XRP) için değerli gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz gün bir duruşmada yer alan Blockchain  şirketi Ripple’a yönelik açıklama yapan avukat John E. Deaton, XRP satın aldığını açıkladı. İşte detaylar…

Ripple davasında neler oldu?

Zakinov v. Ripple davasının dünkü duruşmasının akabinde, ABD Bölge Yargıcı Phyllis J. Hamilton, Ripple’ı kayıtsız menkul değer arzında bulunmakla suçlayan yatırımcıların argümanlarını kıymetlendiriyor.  Hamilton, XRP’nin kayıtlı bir menkul değer olarak kabul edilip edilemeyeceğine ait soruyu gündeme getirdi.

BTC Piyasası: Avukat Bu Altcoin’den Aldı: Yargıç Açıklama Yaptı! 1

Yargıç Hamilton’a nazaran, mevcut açıklamalar, mahkemelerin muhakkak kripto para ünitelerinin kayıtsız menkul değerler oluşturup oluşturmadığı konusunda soruları olan yatırımcı onaylayıp onaylayamayacağını netleştirmedi. Yargıç, kripto paraların muhtemelen geçmişte ele alınmamış yeni bir hukuk alanı olduğunu kabul etti. Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi tarafından yakın vakitte düzenlenen bir isimli konferans sırasında yaşadığı tecrübesi anlattı. Kripto para menkul değer davaları üzerine bir panelin düzenlendiği konferansın sonunda iştirakçilerin başı karıştı.

Yargıç, “Panelin sonunda hepimizin başı panel başladığında olduğu kadar karışık görünüyordu,” dedi. Bununla birlikte, Yargıç Hamilton, kriptonun menkul değer teşkil edip etmediği konusuna bir karşılık verdi. Hamilton, bunun, yatırımcının birinci etapta varlığı satın alma kararını neyin tetiklediğine bağlı olduğuna inanmakta.  Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Yargıç Hamilton’un dünkü duruşma sırasında, altıncı en büyük kripto parayı ziyanına satın alan, satan ve elinde tutan tüm XRP sahiplerinden oluşan bir sınıfı belgelendirme talebi üzerine yorum yaptığını belirtmek gerekir.

Avukat, altcoin satın aldı

Bu sırada XRP yanlısı avukat John E. Deaton, neden XRP satın aldığını açıkladı. CryptoLaw’un kurucusu ve XRP yanlısı avukat John Deaton dün bir tweet attı. Piyasa pahasına nazaran altıncı en büyük kripto olan XRP’yi satın alma kararını neyin tetiklediğini açıkladı. Avukat Deaton, varlığın hudut ötesi ödemeler için kullanılması nedeniyle birinci XRP 2016 yılında aldı. Kripto savunucusu, San Francisco merkezli borsa Coinbase’in XRP’yi listelediği vakte işaret etti. Borsanın XRP’yi hudut ötesi süreçler için uygun olarak vurguladığı sırada, yani 2019’da XRP varlıklarını artırdığını söyledi.

Deaton, Coinbase’in, kripto borsasının XRP ve USDC’yi, insanların Meksika, Filipinler ve Hindistan da dahil olmak üzere hudut ötesi para gönderip almalarına imkan tanıyan kripto para üniteleri olarak tanıttığı bir manzara ekledi. XRP savunucusu bunu, Çin Yuan’ının Çin’in hudut ötesi süreçlerinde en çok kullanılan para olarak ABD dolarını geride bıraktığı tarafındaki haberlere reaksiyon gösterirken duyurdu. Rapora reaksiyon gösteren Deaton, “Çin para siyasetleri yoluyla banknotlara olan talebi azalttı. Bu sırada, ABD, kriptoyu benimsememek için uğraşıyor” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap