Avrupa’dan kripto para uyarısı: Tüm paranızı kaybedebilirsiniz

Avrupa’dan kripto para uyarısı: Tüm paranızı kaybedebilirsiniz

Paylaş
Uzman Coin: Avrupa’dan kripto para uyarısı: Tüm paranızı kaybedebilirsiniz

3 Avrupa Birliği Denetim Otoritesi, EBA, ESMA VE EIOPA yaptıkları ortak bir açıklamayla kripto para yatırımcılarını uyardılar. Kripto paraların ödeme, yatırım ve takas için uygun varlıklar olmadığı belirtilen açıklamada denetim kurumları, uyarılarını 3 maddede topladılar:

“*bu varlıkların satın alınması durumunda, yatırımcı tüm parasını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır

*Özellikle sosyal medyadaki yanıltıcı reklamlar ve fenomenler aracılıyla ortaya konulan pazarlama strtaejisine karşı dikkatli olunmalıdır.

*Gerçek olamayacak şekilde, kısa sürede yüksek kazanç vadeden kurum ve kişilere karşı da dikkatli olunmalıdır. ”

“AB sizi koruyamayabilir”

Yapılan açıklamada ayrıca, kripto paraların genelde AB regülasyonlarının dışında olduğu ve bu yüzden tüketici korunmasının yeterli kalamayacağı uyarısı da yapıldı. Denetim kurumları ayrıca, Rusya-Ukrayna savaşına da değindi ve AB Konseyi’nin Rus ve Belarus tüzel kişilikleriyle şahıslara yönelik kripto paralar konusundaki kısıtlayıcı tedbirlere ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşıladığı belirtildi.

Bilindiği üzere Batı dünyası özellikle Rusya Devlet Başkanı Putin’e yakınlığı bulunan oligarkların hesaplarını ve mal varlıklarını dondurmuştu. Rus ve Belaruslu zengin işadamlarının kripto paraları kullanarak yaptırımları delme olasılığı birkaç haftadır dünya gündemindeki yerine koruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap