Avrupa’daki Bitcoin Hırsızları Türkiye’deki Bankaları Kullandılar

Avrupa’daki Bitcoin Hırsızları Türkiye’deki Bankaları Kullandılar

Paylaş
Avrupa’daki Bitcoin Hırsızları Türkiye’deki Bankaları Kullandılar

Belçika ve Fransa’daki kripto para yatırımcılarının paralarını çalan bir grup dolandırıcı yakalandı. Europol tarafından aktarılan bilgilere göre bu dolandırıcılar şu ana dek 8 milyon euro değerinde para çaldılar.

Bitcoin Vaadiyle

Bir grup dolandırıcı Belçika ve Fransa’daki yatırımcıları Bitcoin’e, altına ve elmasa yatırım yapmaya ikna etti. Dolandırıcılar bunu yaparken bu yatırımcılara yüzde 5 ile yüzde 35 arasında kar elde etmeyi vaat ediyorlardı.

OCCRP tarafından aktarılan bilgilere göre bu dolandırıcıların iki ülkede toplamda 80’den fazla kişiyi dolandırdığı düşünülüyor. Yatırımcılar bu dolandırıcılara para gönderiyor, dolandırıcılar bu yatırımcılara küçük miktarlarda kar sağlıyor ve yatırımcıları daha fazla para göndermeye ikna ediyorlardı.

Yine OCCRP tarafından aktarılan bilgilere göre bu dolandırıcılar, yatırımcılardan çaldıkları paraları daha sonra Türkiye’deki bazı banka hesaplarına aktarıyor ve bu sayede radara yakalanmıyorlardı. Şu ana dek 8 milyon euroluk vurgun yaptığı düşünülen bu dolandırıcılar en sonunda tutuklandılar..

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap