Avrupa Yapay Zeka ve Blockchain Start-Uplarına 100 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak

Avrupa Yapay Zeka ve Blockchain Start-Uplarına 100 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak

Paylaş
Avrupa Yapay Zeka ve Blockchain Start-Uplarına 100 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak

Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Blockchain ve Yapay Zeka (AI) gibi teknolojilerle ilgilenen yatırımcılar için 100 milyon euroluk özel bir yatırım planı hazırladı.

Avrupa Yatırım Fonu konu hakkında yayınladığı açıklamada bu planın Avrupa Komisyonu’nun katkılarıyla hazırlandığını belirtti. EIF tarafından paylaşılan bilgilere göre bu yatırım planı, Avrupa’yı Blockchain ve Yapay Zeka alanlarında ileriye taşıyabilir.

Yeni Yatırım Planı

Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Avrupa’nın Blockchain ve Yapay Zeka alanlarında yeteri kadar harcama yapmadığını düşünüyor. EIF bu durumu değiştirmek için yeni bir yatırım planı hazırladı.

Konu hakkında yayınlanan açıklamaya göre Avrupa, bu plan doğrultusunda Blockchain ve Yapay Zeka start-uplarına önümüzdeki yıl 100 milyon avroluk yatırım yapacak. EIF, bu alanlarda yapılacak yatırımların Avrupa’ya pek çok açıdan fayda sağlayacağı görüşünde:

Yapay Zeka ve Blockchain teknolojileri eğer ticari amaçlarla kullanılırlarsa pek çok kişinin hayatını değiştirebilirler. Bunu gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz.

Avrupa Yatırım Fonu, oluşturduğu 100 milyon avroluk yatırım planının özel sermayedarların da dahil olmasıyla birlikte 300 milyon avroya kadar çıkmasını bekliyor. EIF ayrıca 2020’den itibaren bazı milli bankalarla işbirliği yaparak bu plana ayrılan bütçeyi büyütmek istiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap