Avrupa Birliği Taslak Metni Hazırladı: AB'nin Dijital Parası EuroCoin Geliyor

Avrupa Birliği Taslak Metni Hazırladı: AB'nin Dijital Parası EuroCoin Geliyor

Paylaş
Avrupa Birliği Taslak Metni Hazırladı: AB'nin Dijital Parası EuroCoin Geliyor

Kriptokoin – Avrupa Birliği tarafından yayınlanan taslak belge, birliğin kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünmesi gerektiğini ileri sürüyor.

Avrupa Birliği Kripto Alanına Dahil Olacak mı?

Reuters tarafından bildirildiği üzere hala değerlendirmeye tabi olan söz konusu taslak tasarı, üye devletlerden, kripto para birimleri için ortak bir yaklaşım geliştirmeye, muhtemelen yüksek riskli projeleri yasaklamaya teşvik etmekte.

Eğer mevcut haliyle taslak onaylanırsa, ki bu gelecek ay gibi erken bir zaman da olabilir, çok kapsamlı sonuçlar ortaya koyacak. Daha doğrusu, Reuters, böyle bir yasanın kripto para birimlerine karşı bir AB düzenleyici kampanyasına dönüşebileceğini öne sürüyor.

Avrupa Merkez Bankası Eurocoin’i değerlendiriyor

AB dönem başkanı Finlandiya tarafından hazırlanan taslak ayrıca Avrupa Merkez Bankası’nın kendi dijital para birimini çıkarmayı düşünmesi gerektiğini de öne sürüyor:

“Avrupa Merkez Bankası ve diğer AB merkez bankaları, bu etkinin somut adımlarını göz önünde bulundurarak, merkez bankası dijital para birimleri çıkarmanın zorluklarının yanı sıra fırsatları da keşfedebilirler.”

Taslak bu Cuma günü tartışılacak ve kabul edilmesine ilişkin bakış açısı 5 Aralık’ta sunulacak.

Eylül ayı sonlarında özel bir analizde bildirildiği üzere, Avrupa’nın dijital para birimi hamlesi Facebook’un Libra’sına bir cevap olarak görülüyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap