AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Mythical Games’in resmi lisanslı NFL Rivals oyunu, Polkadot’a geçmeyi planlıyor. Franklin Templeton, ABD Hükümeti Para Fonu’nu Polygon Blockchain’e genişletti. Avalanche (AVAX), main-net’inde Cortina yükseltmesini aktifleştirdi. Ve altcoin’lerden sıcak haberler gelmeye devam ediyor.

Polygon, Solana, AVAX ve 4 altcoin’den sıcak haberler…

NFL Rivals, Polkadot’a geçmeyi planlıyor

Mythical Games’in resmi lisanslı NFL Rivals oyunu artık iOS ve Android’de mevcut. Ayrıyeten, stüdyo ileride bir Polkadot’a geçmeyi planlıyor. Geliştirici Mythical Games Çarşamba günü yaptığı açıklamada, NFT’lere sahip resmi lisanslı bir taşınabilir oyun olan NFL Rivals’ın hem Apple’ın iOS App Store’unda hem de Google’ın Android Play Store’unda erken erişimde olduğunu duyurdu.

Mythical, NFL Rivals’ın halka açılmasıyla çok daha geniş bir ağ oluşturmayı planlıyor. Ayrıyeten Mythical’ın oyun platformunu kendi özel Ethereum uyumlu ağından Polkadot’a taşımaya karar verdi. Mythical Games, Polkadot üzerinde “Mythos Superchain” ismini verdiği kendi “para-chain”ine sahip olacak. Ana akım büyüklüğündeki oyun kitlelerini yönetim edebileceğine inanıyor.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 1

Franklin Templeton, Polygon’a genişliyor

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, idaresindeki varlıklarda yaklaşık 1,4 trilyon dolara sahip bir yatırım idaresi devi olan Franklin Templeton, On-Chain ABD Hükümeti Para Fonunu Polygon Blockchain’e genişletti. 2021 yılında başlatılan fon birinci olarak Stellar Blockchain’de mevcuttu. Franklin Templeton sözcüsü, Polygon’un fonun desteklediği ikinci Blockchain olduğunu söyledi. Ayrıyeten, gelecekte daha fazla ağın desteklenebileceğini kelamlarına ekledi.

Lens Protocol, Bonsai’yi kullanıma sunuyor

Lens Protocol’ün yaratıcıları, Blockchain tabanlı toplumsal medya projesi Lens tabanlı merkezi olmayan uygulamaların kullanıcıları için artan süreç hacmini yönetim etmeye hazırlanırken, bir Blockchain ölçeklendirme tahlili olan Bonsai’nin beta sürümünü tanıttı. Altcoin’in sorumlu geliştirme firması Aave Companies, Bonsai’nin merkezi olmayan toplumsal medya uygulamalarının ölçeklendirilmesini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlandığını ve çok sayıda sürecin en az bağlı maliyetle işlenmesini sağladığını duyurdu.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 2

Circle, stablecoin transferleri için protokolü etkinleştiriyor

USD Coin stablecoin’in yaratıcısı Circle, Ethereum ve Avalanche Blockchain’leri için Cross-Chain Transfer Protocol’ü (CCTP) yayınladı. Böylelikle, kullanıcıların USDC stablecoin’lerini iki Blockchain ortasında taşımalarına imkan sağladı. Açıklamaya nazaran bu protokol, bir Blockchain’de mahallî USDC’yi yakıp başkasında birebir ölçüde basıyor. Bu halde USDC’nin farklı Blockchain ağları ortasında transferini kolaylaştırıyor ve varlık transferlerini mümkün kılıyor.

Solana cüzdanı Phantom, Ethereum ve Polygon’a genişliyor

Solana cüzdanı Phantom, multi-chain’e geçmek için adım attı. Bu kapsamda 1 Mayıs’ta Ethereum ve Polygon Blockchain’leri için takviye ekleyecek. Phantom, cüzdan içinde NFT’leri göstererek her vakit pak bir kullanıcı tecrübesi sağlamaya odaklanmış bir uygulama. Ayrıyeten, tarayıcı içi güvelinli bir cüzdan uzantısı. Kullanıcıların cüzdan uzantısı içinde tokenları takas etmesine ve stake etmesine imkan tanıyor. Artık multi-chain olduğundan, her kullanıcı her cüzdan adresi için bir Ethereum ve Polygon adresi görecek. Artık, üç ağdaki tüm fonlarını her cüzdan için tek bir yerde görmeleri mümkün. MetaMask’ın çalışma formu olan ağı değiştirmek zorunda kalmak yerine, hangi varlığı taşıdıklarına bağlı olarak cüzdandan üç Blockchain’den birine süreç yapabilecekler.

BTC Piyasası: AVAX ve Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 3

Avalanche (AVAX) Cortina yükseltmesini uyguluyor

Bu ortada, Ava Labs tarafından geliştirilen bir proof-of-stake Blockchain olan Avalanche (AVAX), geliştiriciler için ağı optimize etmeye yardımcı olacak değişiklikleri uygulayarak main-net’inde Cortina yükseltmesini aktifleştirdi. Cortina, Avalanche (AVAX) ağı için node uygulaması olan Avalanche Go v1.10.0’ın en son sürümüne dün saat 11.00 civarında yükseltme yaptı. Cortina yükseltmesi, X-Chain’in Snowman++ konsensüsünü çalıştıracak biçimde taşınmasını içeriyordu. Bu da tüm ağın tek bir konsensüs motoruna taşındığı manasına geliyor. Bu değişiklik, Avalanche Warp Messaging’i (AWM) entegre etmenin yanı sıra karmaşık X-Chain süreçlerini mümkün hale getirmek için de çok kıymetli.

Baby Doge, artık Trust Wallet kullanıcılarının hizmetinde

BabyDogeCoin, yaygın olarak kullanılan çoklu kripto para cüzdanı Trust Wallet ile yeni bir entegrasyon gerçekleştirdi. Bu iştirak, kullanıcıların Baby Doge Coin’i direkt Trust Wallet uygulaması içinde takas etmelerini sağlayacak. Böylelikle, kripto para traderları ve meraklıları için kolaylaştırılmış bir tecrübe imkanı verecek. Ayrıyeten Baby Doge Coin Trust Wallet’ın 60 milyon kullanıcısına ulaşacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap