AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı!

AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı!

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı!

Bitcoin (BTC) yaklaşık 44.000 dolara yükseldi ve düşüşün sona eriyor olabileceğini düşündürüyor. Bununla birlikte, ATH seviyesine kısa sürede ulaşmaması beklenen bir ihtimal. Bu, boğaların muhtemelen yol boyunca birden fazla engelle karşılaşacağı ve fiyat hareketinin büyük olasılıkla çalkantılı kalacağı anlamına geliyor. Altcoin piyasası da lider kriptoyla eş zamanlı payını büyütmeye çalışacak. AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve 5 altcoin için güncel tahminleri vadeli işlemleri ise 1.835,70 dolarda sabit kaldı. Analistlerin piyasa yorumlarını ve fiyat tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bu hafta Bitcoin için neler söylendi?

JPMorgan analistlerinin yeni bir yatırımcı notunda Bitcoin’in yükseliş ve düşüş döngüleri, daha geniş kurumsal kabulü engellediği ifade edildi. Uzmanlara göre Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri, altının volatilitesinin dört katı ile 38.000 dolar civarında. Volatilite altınınkinin üç katına düşerse, Bitcoin için adil değer tahminleri 50.000 dolara tırmanıyor.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 1

Wells Fargo Wealth and Investment Management’ın araştırma bölümü olan Wells Fargo Investment Institute, “Kripto Para Birimleri – Çok mu erken mi yoksa çok geç mi?” başlıklı raporunda. kripto piyasasının hala benimsemenin ilk günlerinde olduğunu söyledi. Raporda, “fırsatların çoğunun arkamızda değil, önümüzde yattığı” söylendi. Bitcoin ve altcoinler yardım rallilerini uzatabilir mi yoksa kâr rezervasyonları fiyatları düşürür mü? Cevaplamak için teknik analist Rakesh Upadhyay’ın güncel analizlerine göz atalım.

AVAX, SOL, XRP, DOGE ve BTC analizi

Bitcoin, 7 Şubat’ta 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (42.659 dolar) üzerine çıktı ve 8 Şubat’ta 45.456 dolar direncine ulaştı. Analiste göre bu seviye güçlü bir direnç olduğunu kanıtladı ve fiyat bu nedenle düştü.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 2

BTC/USDT çifti, 8 Şubat’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir mum formasyonu oluşturdu. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (40,751 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 45.456 doların üzerine çıkarırsa, analiste göre fiyat 48.000 dolara ve ardından 52.088 dolar direncine yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına gerilerse, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 7 Şubat’ta kanalın direnç çizgisinin üzerinde kırıldı ve düşüş trendinin sona erebileceğinin bir işareti olarak kapandı. Ayılar, 8 Şubat’ta 50 günlük SMA’yı (3.208 dolar) savunmasına rağmen, fiyatı kanala geri çekemediler.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 3

Bu, boğaların kanalın direnç çizgisini desteğe dönüştürmek için çalıştığını gösteriyor. Alıcılar, 9 Şubat’ta bir kez daha fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste göre ETH/USDT çifti yeni bir yükseliş hareketi başlatabilir. Ek olarak, 3.400 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu seviye aşılırsa bir sonraki durak 3.900 dolar. Artan 20 günlük EMA (2.924 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor. Ayılar güçlenir ve pariteyi 20 günlük EMA’nın altında tutarsa, bu yükseliş görünümü kısa vadede geçersiz olacaktır.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), 18 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinden aşağı döndü ve ayıların güçlü direncini gösterdi. Fiyat, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek olan 20 günlük EMA’ya (409 dolar) düştü.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 4

Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar tekrar BNB/USDT çiftini kanalın düşüş trendi çizgisinin ve 50 günlük SMA’nın (453 dolar) üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, düşüş trendinin sona erebileceğini önerecektir. Analiste göre BNB fiyatı daha sonra psikolojik seviye 500 dolara ulaşabilir. Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, eğilimin negatif kaldığını ve daha yüksek seviyelerin ayılar tarafından satışları cezbettiğini gösterir. Parite daha sonra 390 dolara düşebilir ve daha sonra düşüşünü 357.40 dolara uzatabilir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0.75dolara) üzerinde ulaştı ve kapandı; bu, düşüş trendinin sona erebileceğinin ilk göstergesi. Yatırımcılar 0,91 dolar civarında kar elde ediyor ve analiste göre bu küçük bir düzeltme veya konsolidasyonla sonuçlanabilir.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 5

Teknik kısımda, hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI aşırı alım bölgesinde, bu da en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 0,75 dolardan geri dönerse, boğalar XRP/USDT çiftini 0,91 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, yukarı yönlü hareket, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği psikolojik seviyeye 1 dolara ulaşabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse geçersiz olacaktır.

Cardano (ADA)

Boğalar, 8 Şubat’ta Cardano’yu (ADA) 50 günlük SMA’nın (1.23 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar yerini korudu. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’ya (1.14 dolar) geri çekti. Fiyat şimdi hareketli ortalamalar arasında sıkışmış durumda.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 6

RSI orta noktanın hemen üzerinde ve hareketli ortalamalar düz, bu da kısa vadede menzile bağlı bir eylemi gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, parite direnç çizgisine doğru yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik seviyedir çünkü kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin ilk işareti olacak. Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, analiste göre ADA/USDT çifti 1 dolara düşebilir.

Solana (SOL)

Solana (SOL) 7 Şubat’ta 116 dolar direncini kırdı ve üstünde kapattı, ancak boğalar yardım rallisini daha fazla uzatamadı. Ayılar, fiyatı 8 Şubat’ta 116 doların altına çekti.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 7

Alıcılar, 20 günlük EMA’yı (112 dolar) savunmaya çalıştıkları için henüz pes etmediler. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, analiste göre boğalar SOL/USDT çiftini 121.93 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite direnç çizgisine ulaşabilir. Tersine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite yükseliş çizgisine düşebilir. Bu seviye de kırılırsa parite 94 dolara düşebilir. Orta noktanın altındaki düz 20 günlük EMA ve RSI, yakın vadede aralığa bağlı bir eylem öneriyor.

Terra (LUNA)

Terra’nın LUNA tokenindeki yardım rallisi, 20 günlük EMA’da (58 dolara) duvara çarptı. Bu, hissiyatın olumsuz kaldığını ve ayıların güçlü direnç seviyelerine rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 8

Fiyat kırılır ve 54.20 doların altında kalırsa, LUNA/USDT çifti güç kaybedebilir ve kademeli olarak 43.44 dolardaki güçlü desteğe düşebilir. Böyle bir hareket, mevcut yukarı hareketin güçlü bir düşüş trendinde bir rahatlama rallisi olduğunu düşündürür. Alternatif olarak, fiyat 54.20 dolara geri dönerse, bu, yatırımcıların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterecek. Boğalar daha sonra çifti 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre parite kanalın düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX) 8 Şubat’ta düşüş trendi çizgisine ulaşmak için yükseldi ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların genel direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Ardından AVAX boğaları hızla yeniden toplandı ve fiyatı 50 günlük SMA’nın (88 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 9

Avalanche’ın (AVAX) RSI seviyeleri, 21 Aralık’ta ve ondan önce 30 Kasım’da düştüğü yerden 62 seviyesine yaklaşıyor. Alıcılar RSI’yi bu direncin üzerine çıkarsa, boğalar için avantaj gösterecek. Düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliği işaret edebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden düşerse, AVAX/USDT çifti 20 günlük EMA (77 dolar) ile 75.50 dolar arasındaki bölgede destek bulabilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı bu bölgenin altına düşürmek zorunda kalacak.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), 8 Şubat’ta 22.66 dolar ile 50 günlük SMA (24.05 dolar) arasında bölgenin üzerine yükselmeye çalıştı, ancak ayılar pes edecek durumda değildi. Küçük bir pozitif, boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (21.06 dolar) altına düşmesine izin vermemesidir.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 10

Teknik kısımda, her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, avantajı alıcılar lehine çevirebilir. DOT/USDT çifti daha sonra 28 dolara yükselebilir ve burada ayılar yine zorlu bir meydan okuma oluşturabilir. Alternatif olarak, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, paritenin birkaç gün boyunca 22.66 ile 16.81 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğinin sinyalini verebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0,15 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, ancak boğalar bu avantajı geliştiremedi. Ayılar, 8 Şubat’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerek henüz pes etmediklerini belirtti.

BTC Piyasası: AVAX, SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 5 Altcoin: Sıcak Kestirimler Çıktı! 11

20 günlük EMA (0,15 dolar), aşağı yönde izlenmesi gereken önemli seviyedir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, 0.17 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Bu olursa, analiste göre DOGE/USDT çifti 0.19 dolardan sert genel dirence yükselebilir. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 0.13 dolardan güçlü desteğe düşebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap