AVAX, aylık %130 artışla Layer 1 tokenlerine liderlik ediyor

AVAX, aylık %130 artışla Layer 1 tokenlerine liderlik ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, aylık %130 artışla Layer 1 tokenlerine liderlik ediyor

Avalanche ağı, geçtiğimiz ay içinde %130’luk etkileyici bir artışla Katman 1 blok zinciri tokenlerine liderlik eden mahallî token AVAX ile faaliyet ve kıymette kıymetli bir artışa şahit oldu. CoinGecko dataları, Solana ve Near protokolü üzere öteki önde gelen tokenların da %100’ü aşan yararlar elde ettiği bu dikkat alımlı büyümeyi vurgulamaktadır.

Değerdeki bu artış, Avalanche için ağ aktifliğinin doruğa ulaştığı ve tek bir günde 1,68 milyon süreç rekoruna ulaştığı bir periyoda denk geliyor. Avalanche’ın platformuna yönelik artan ilgi ve kullanım, JPMorgan (NYSE:JPM) ile yaptığı son iştirake bağlanabilir. Geçtiğimiz hafta, bankacılık devi Singapur’daki Project Guardian için blockchain birlikte çalışabilirliğini keşfetmek üzere Avalanche ile işbirliği yaptı. Sei Labs kurucu ortağı Jeff Feng’in de belirttiği üzere bu paydaşlık, Avalanche’ın yüksek süreç hacmi ve maliyet verimliliği üzere özelliklerine dikkat çekti.

AVAX kayda kıymet bir performans göstermiş olsa da, İzafî Güç Endeksi (RSI) kıymetlerine atıfta bulunarak tokenın çok satın alınmış olabileceğine dikkat çekti. Buna karşın, daha geniş altcoin piyasası yükseliş eğiliminde ve Ethereum, esaslı ekosistemi ve alandaki öncü rolü nedeniyle kurumsal yatırımcılar ortasında en âlâ seçim olma statüsünü koruyor.

AVAX da dahil olmak üzere Layer 1 blockchain token’larının toplu ivmesi, bu platformların kripto para piyasasında ölçeklenebilir ve verimli alternatifler sunma potansiyeline yönelik artan ilgi ve inancı yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap