Augur Platformu Ana Ağ Dağıtımına Hazırlanıyor!

Augur Platformu Ana Ağ Dağıtımına Hazırlanıyor!

Paylaş
Augur Platformu Ana Ağ Dağıtımına Hazırlanıyor!

Augur, Ethereum blockchain sisteminin en eski ICO’larından biriydi ve o zamandan beri geliştirilmekte. 2015’te, REP’leri teklif ederek 5,5 milyon dolar toplayan platform, kullanıcıların hemen hemen gelecekteki herhangi bir etkinliğin sonucu üzerine tahmin pazarları oluşturmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar belirlenen bir muhabirle bir etkinlik için pazar oluşturabilir ve daha sonra, ticaret yapanlar olası sonuçlara ilişkin hisse satın alabilirler (Bir tür bahis sistemi). Etkinliğin sonunda, uzlaşma ücretleri sonuca göre ödenir. Platformun yerleşik bir uyuşmazlık çözümü modeli var ve gerçek dünyadaki bilgilerin doğruluğunu sağlamak için REP coin sahiplerini yanlış bilgilendirmeye teşvik ediyor. Bütün prosedür, herhangi bir merkeze bağlı olmadan eşler arası bir şekilde yürütülüyor.

Tahmin pazarları, kararların alınmasında etkili bir araç olarak görülmekte, çünkü geleneksel karar alma sürecinin aksine, bilginin tek bir kaynaktan çıktığı, bu pazarlarda bilgi kirliliğine izin verilmiyor. İnsanların doğrudan bir sonuç üzerine bahse girmesine izin vermek verimli karar vermeyle sonuçlanabilir, çünkü insanlar kendi kişisel anlayışlarından para kazanma fırsatına sahip olurlar. Tüm süreci verimli hale getirmek için merkezi olmayan blockchain teknolojisinin kullanılması, tahmin pazarlarının da kullanım durumlarını hızlandıracaktır.

Ana şebekenin başlatılmasından sonra, REP coinlerini tutan mevcut akıllı sözleşmeler donmuş olacak ve bakiyeler otomatik olarak yeni bir akıllı sözleşmeye aktarılacak. Gönderinin, lansmandan birkaç saat sonra sorunsuz bir şekilde tamamlanması bekleniyor.

Bununla birlikte, EtherDelta ve IDEX gibi merkezi olmayan borsalara yatırılan coinleri  olan kullanıcıların, sahip oldukları varlıkları farklı bir cüzdan veya merkezi bir takastan çekmeleri isteniyor.

Konuyla ilgili resmi bir blogta paylaşılan bilgiye göre:

“Eğer Ether / ForkDelta veya IDEX döviz sözleşmelerinde REP var ise, 9 Temmuz Pazartesi günü PT’ye geçişte yeni REP’yi başarılı bir şekilde almak için geri çekilmelisiniz. Lütfen başlatma gününe yaklaşırken haber vermemize yardımcı olun.”

Merkezi olmayan borsalarda coinlerini tutmayan kullanıcıların, lansman için hazırlanmak için bir şey yapması gerekmiyor.

San Francisco tabanlı bir güvenlik sorumlusu olan HackerOne, Augur Projesi’nin hata sistemini yönetiyor. Platformdaki kritik güvenlik açıklarının giderilmesi, 200.000 $ ‘a mal olacak.

Augur şüphesiz Ethereum ekosistemindeki en iddialı projelerinden biridir. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, gemiye ilk giren danışmanlardan biriydi. Lansman merakla bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap