ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı!

ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı!

Kurumsal para ATOM ve ADA çıkış yaşadı. Geçtiğimiz hafta, dijital varlık yatırım eserleri 136 milyon dolarlık kıymetli bir giriş yaşadı. Bu da arka arda üç haftalık müspet girişe işaret ediyor. Buna nazaran bu durum bundan evvelki dokuz haftalık çıkışları büsbütün bilakis çeviriyor. Bitcoin, toplam 133 milyon dolarlık girişle yatırımcılar ortasında birincil odak noktası olmaya devam ediyor. Short odaklı-Bitcoin eserlerinde 1,8 milyon dolarlık çıkış görüldü. Ayrıyeten, blockchain pay senetleri 15 milyon dolar ile son bir yılın en büyük girişine şahit oldu. Detaylara bakalım.

BTC Piyasası: ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı! 1

ATOM ve ADA’dan çıkış yapan kurumsal yatırımcı para akıtmaya devam etti

Geçen haftaki 136 milyon dolarlık giriş, üç haftalık toplam 470 milyon dolarlık girişe katkı sağladı. Buna nazaran evvelki dokuz haftalık çıkışları tesirli bir biçimde dengeledi. Yılbaşından bugüne, dijital varlık yatırım eserlerinin net akışı 231 milyon dolar olumlu durumda.

Bununla birlikte, evvelki iki haftalık ortalama 2,5 milyar dolara kıyasla, yatırım eserlerinin haftalık toplam 1 milyar dolarlık cirosu yavaşladı. Bu düşük hacimler mevsimsel tesirlere bağlanıyor. Zira, Temmuz ve Ağustos aylarında ekseriyetle alım satım faaliyetleri azalmaktadır.

BTC Piyasası: ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı! 2

Bitcoin yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor

Bitcoin, geçen hafta kaydedilen 133 milyon dolarlık girişin de gösterdiği üzere, yatırımcılar ortasında tercih edilen seçenek olmaya devam ediyor. Buna karşılık, short odaklı-Bitcoin eserlerinde 1,8 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Buna nazaran bu durum, bu cins çıkışların arka arda 11. haftasına işaret ediyor. Bu eğilim, yatırımcıların alternatif kripto paralar (altcoinler) yerine Bitcoin’i tercih ettiğinin altını çiziyor.

BTC Piyasası: ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı! 3

Ethereum geçen hafta 2,9 milyon dolarlık giriş gözlemlese de, yatırımcı hassaslığı açısından toparlanması minimum seviyede kaldı. Üç haftalık girişler, Bitcoin’in %1,9’una kıyasla idare altındaki toplam varlıkların (AuM) sırf %0,2’sini temsil ediyor. Yılbaşından bugüne, Ethereum 63 milyon dolarlık çıkışla negatif net akış durumunda kalmaya devam ediyor. Ayrıyeten, short odaklı Ethereum eserleri 0,3 milyon dolarlık küçük çıkışlar yaşadı. Öte yandan, Solana, XRP, Polygon, Litecoin ve Aave üzere altcoinler giriş gördü. Lakin ATOM ve Cardano küçük çıkışlar yaşadı.

Blockchain pay senetlerinin tekrar dirilişi

Olumlu bir gelişme olarak, blockchain odaklı pay senetleri toplam 15 milyon dolar ile bir yıl içindeki en yüksek girişe şahit oldu. Bu canlanma, yatırımcıların blockchain teknolojisiyle alakalı şirketlere olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Dijital varlık yatırım eserleri geçen hafta 136 milyon dolarlık değerli bir giriş gördü. Arka arda üç hafta boyunca müspet giriş eğilimine işaret etti.

BTC Piyasası: ATOM ve ADA Satan Kurumsal Para Bu 5 Coinden Aldı! 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin yatırımcıların odağında yer almaya devam ederken, Ethereum’un toparlanması sonlu kalmaya devam ediyor. Buna nazaran blockchain pay senetlerinin yine canlanması, blockchain teknolojisiyle bağlantılı şirketlere olan ilginin arttığını gösteriyor. Genel olarak, dijital varlık piyasası Temmuz ve Ağustos aylarında mevsimsel olarak düşük süreç hacimlerine karşın dayanıklılık sergilemektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap