Asyalı Kripto Borsası Zipmex, Tayland’dan Lisans Aldı

Asyalı Kripto Borsası Zipmex, Tayland’dan Lisans Aldı

Paylaş
Asyalı Kripto Borsası Zipmex, Tayland’dan Lisans Aldı

Şu anda Singapur, Endonezya ve Avustralya’da faaliyet gösteren kripto para borsası Zipmex’e, Tayland‘da da faaliyet göstermesi için ülkenin düzenleyici kurumları yeşil ışık yaktı.

Zipmex ve Tayland

Pazartesi günü The Block ile paylaşılan bir açıklamaya göre, borsa Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘ndan (SEC) bir lisans aldı. Zipmex, en az 50 milyon baht (yaklaşık 1,6 milyon dolar) hissedar özkaynağa sahip olmak da dahil olmak üzere lisansı almak için “çeşitli katı koşulları” yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Öte yandan Zipmex’in kurucu ortağı ve borsanın Tayland biriminin CEO’su olan Akalarp Yimwilai yaptığı açıklamalarda, Zipmex’in lisansı almasının 12 ay sürdüğünü dile getirdi. Yapılan açıklamalarda Zipmex’in bu lisansı almak için geçen yılın başlarında çalışmalara başladığı ifade edildi.

Bunların yanında Ağustos 2018’de SEC’den lisans almak için toplam 20 kripto şirketi başvurdu. Geçen yılın başlarında, düzenleyici kuruluş dört kripto firmasına lisans verdi: Bitcoin Exchange, Bitkub Online, Satang Corporation, Huobi ve Coins TH Co. Ancak Cash2coin ve Güneydoğu Asya Dijital Borsası (SEADEX) gibi iki firma o sırada gerekli standartları karşılayamadıkları için lisans alamadılar.

Öte yandan Yimwilai konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “SEC tarafından lisanslanmak ve düzenlenmek her zaman bizim önceliğimizdi, çünkü düzenlenmiş bir platform olmanın dijital varlık pazarına girmek isteyen yeni gelenlere güven sağlamaya yardımcı olacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Faaliyet Ne Zaman Başlayacak?

Yapılan açıklamalara göre Zipmex henüz Tayland’da faaliyet göstermeye başlamadı. Yimwilai yaptığı açıklamalarda borsanın şu anda aktivasyon beklediğini ve “2020’nin ilk çeyreğinde” platformu başlatmayı planladıklarını ifade etti. Bunun yanında yapılan açıklamalarda  Zipmex’in mevcut değerlemesinin 18 milyon dolar olduğu da belirtildi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap