Arkham Intelligence, kripto data pazarını piyasaya sürüyor

Arkham Intelligence, kripto data pazarını piyasaya sürüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Arkham Intelligence, kripto data pazarını piyasaya sürüyor

On-chain bilgi sağlayıcısı Arkham Intelligence, insanların on-chain kripto para bilgilerini alıp satmalarına müsaade veren bir pazar başlattı.

Arkham Intel Exchange olarak isimlendirilen pazar, “blokzinciri anonimleştirmeyi” amaçlayan mahallî bir token (ARKM) sunuyor.

Toplam arzın yüzde 5’ine denk gelen 50 milyon token, Binance Launchpad üzerinden satışa sunulacak. 11-17 Temmuz tarihleri ortasında gerçekleşecek olan satışta, her kullanıcı 15 bin dolar kıymetinde ARKM satın alabilecek.

Arkham’ın yeni platformu, kullanıcıların aranan bilgiler için “ödül” (bounty) ilan etmelerine müsaade veren bir ödül sistemi kullanıyor. Böylelikle blokzincir araştırmacıları ve sleuth’lar, dataları başlangıçta taahhüt edilen ödül karşılığında satabiliyor.

Geçtiğimiz yıl yaşanan hack olaylarında, borsalardan merkeziyetsiz finansa kadar (DeFi) zincirler ortası milyarlarca dolarlık dijital varlıkların çalınmasıyla rekor kırıldığı biliniyor.

Arkham ise on-chain araştırmaları teşvik ederek kripto hack olaylarıyla gayret etmeyi amaçlıyor. Fakat Twitter’daki birkaç zımnilik savunucusu, bahisle alakalı kaygılarını lisana getirdi.

Binance’in araştırma sayfasına nazaran Arkham, iki finansman çeşidiyle 10 milyon doların üzerinde fon toplayıp son finansman çeşidiyle 150 milyon dolara ulaştı. Token arzının yüzde 5’i satışa ayrılırken yüzde 20’lik kısım en çok katkıda bulunanlara, 17,5’lik kısım yatırımcılara, 17,2’lik kısım ise vakfın hazinesine ayrıldı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap