Arjantin ve Venezuela’daki Bitcoin Hacmi Rekor Seviyelerde

Arjantin ve Venezuela’daki Bitcoin Hacmi Rekor Seviyelerde

Paylaş
Arjantin ve Venezuela’daki Bitcoin Hacmi Rekor Seviyelerde

Arjantin ve Venezuela gibi ülkelerdeki vatandaşlar ülkelerinde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle kripto paralara geçiş yapmaya başladılar.

Localbitcoins verilerine baktığımızda bu iki ülkedeki Bitcoin hacminin de geçtiğimiz hafta boyunca artış gösterdiğini görebiliyoruz.

Hacim Büyüyor

Arjantin ve Venezuela’daki Bitcoin hacmi geçen hafta rekor seviyelere ulaştı.

Venezuela’daki hacim (Kaynak: CoinDance)

Arjantin’deki hacim (Kaynak: CoinDance)

Yukarıdaki grafiklerde de görülebileceği üzere bu iki ülkedeki Bitcoin hacmi ciddi şekilde artış gösteriyor.

Venezuela’daki Bitcoin hacmi geçtiğimiz hafta 142.9 milyar Egemen Bolivar değerindeydi. Bu hacim Arjantin’de ise 19.4 milyon pesoydu. Bu sayılara göre konuşacak olursak hem Venezuela’daki hem Arjantin’deki Bitcoin hacminin yeni bir rekor kırdığını söyleyebiliriz.

Neden Yükseliyor?

Bu ülkelerde yaşayan vatandaşların son zamanlarda neden kripto paralara geçiş yapmaya başladıklarını kesin bir şekilde yanıtlamak güç. Ancak bazı isimler bunun başlıca sebebinin ülkede yaşanan ekonomik sorunlar olduğunu öne sürüyorlar.

Her iki ülkenin de para birimi değer kaybettiği için buralardaki vatandaşlar kripto paralara yöneliyor olabilir. Geçtiğimiz haftanın hacimlerine Egemen Bolivar ya da Arjantin Pesosu bazında değil de Bitcoin bazında baktığımızda bu para birimlerinin ne kadar çok değer kaybettiklerini daha iyi görebiliyoruz:

Arjantin: 30 Bitcoin (263 bin dolar)Venezuela: 627 Bitcoin (5.5 milyon dolar)

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap