Arbitrum, 120 milyon dolarlık ARB airdrop’unun dağıtımını tamamladı

Arbitrum, 120 milyon dolarlık ARB airdrop’unun dağıtımını tamamladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Arbitrum, 120 milyon dolarlık ARB airdrop’unun dağıtımını tamamladı

Ethereum ölçeklendirme blok zinciri Arbitrum, 120 milyon dolardan fazla bedele sahip ARB token’ların ağ üzerindeki projelere dağıtımını tamamladı.

Arbitrum, Mart ayında da ferdi kullanıcıların ağ aktivitelerine ve cüzdan sayılarına nazaran şahıslara 625 – 10,000 aralığında ARB token airdrop’lamıştı.

Sürekli trading protokolü GMX ve token launchpad’i Camelot üzere Arbitrum üzerinde geliştirilen projeler, başka faktörlerin yanı sıra akıllı kontrat dağılımları, kullanıcı ve süreç hacimleri sayılarıyla orantılı olarak token kazandı.

Hatta Arbitrum, Vesta Finance üzere projeler için milyonlarca dolarlık teşvik sağladı.

Proje, hazinesinde sadece 3 milyon dolar tutmasına karşın yaklaşık 6 milyon dolarlık 2,7 milyon ARB token kazandı. Proje bu airdrop sayesinde kendi gelişimini sağlamak emeliyle token’ları satabilecek yahut kullanıcılarını teşvik etmek ismine token’ları kullanabilecek.

Örneğin ödül odaklı PlutusDAO projesi, airdrop’tan kazandıklarını “projeyi daha güçlü hale getirmek ismine birden fazla şekilde” kullanacaklarını söyledi.

Bazı projeler ise token’ları alır almaz satmaya karar verdi. Oyun projesi TridentDAO, 175 bin dolar kıymetindeki ARB token’larını üç adres üzerinden satışa sundu. Bu hareket, projenin topluluk tarafından eleştirilmesine yol açtı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap