Araştırma şirketi Messari’den 2020 için 13 Bitcoin ve Ethereum tahmini

Araştırma şirketi Messari’den 2020 için 13 Bitcoin ve Ethereum tahmini

Paylaş
Araştırma şirketi Messari’den 2020 için 13 Bitcoin ve Ethereum tahmini

Kripto para araştırma şirketi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, kripto para piyasasının iki devi Bitcoin ve Ethereum‘a ilişkin 2020 tahminlerini yazdı. CryptoNews tarafından özetlenen Selkis’in tahminlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

Bitcoin

Bitcoin kripto anlatısına hakim olmaya devam edecek. Endüstrinin dışında neredeyse herkes Bitcoin haricindeki hiçbir şeyi umursamıyor.Halving anlatıları kendi kendine yeten bir kehanetten biraz fazlası olabilir.2019’da Lightning Network’ün büyümesi hayal kırıklığıydı ancak Selkis, 2020’de çok daha iyi olabileceğini düşünüyor.BTC katman 1 gizlilik geliştirmesi gereklidir ve devam ettirilecektir. Messari başkanı, üçüncü çeyrekte ve neredeyse kesinlikle yılın sonuna kadar Schnorr imzalarını mümkün kılan bir soft fork bekliyor.Bitmain zorlu bir yıl geçirecek. Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik ekipmanları üreticisi 2020’de hedeflenen halka arzı gerçekleştiremeyecek ve madencilik devi şu anda eski halinin gerisinde.Madencilik tekrar kârlı hâle gelecek ve enerji tasarruflu olacak.2020, Bitcoin yan zincirlerinin sonunda potansiyellerini yerine getirebilecekleri yıl olabilir.Uluslararası regülatörlerin Zcash ve Monero’ya karşı duruşları çok önemli olacak. Özellikle devlet kurumlarının Zcash kararları gizlilik ile ilgili tüm kripto konularında emsal teşkil edecek.

Ethereum

Ethereum 2.0 2022 yılına kadar gerçekleşmeyecek.ETH 1.x’e değişiklikler geliyor. ETH 2.0 yepyeni bir blok zinciri olacağından buna geçiş de kaotik ve yüksek riskli olacak. Bu mevcut uygulamaları çalıştırmak için mevcut ağın güncellenmesi gerektiği anlamına geliyor.Meşru akıllı kontrat platformu rekabeti Cosmos (ATOM) ve Polkadot (DOT) arasında yaşanabilir. Selkis, “Neredeyse diğerlerinin hepsine kuşkuyla bakılıyor.” diyor.Potansiyel bir ConsenSys canlanması ETH için muazzam olacak. Selkis, Microsoft gibi stratejik bir ortaktan dokuz haneli yatırım gelebileceğini ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin’in liderliğini yaptığı bu büyük Blockchain yazılım teknolojisi şirketi için 2020’nin iyi bir yıl olacağını tahmin ediyor.Proof-of-Stake (PoS) konsensus algoritması merkezileşme riski oluşturacak.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap