Araştırma: “Libra 2020’de Piyasaya Sürülemeyecek”

Araştırma: “Libra 2020’de Piyasaya Sürülemeyecek”

Paylaş
Araştırma: “Libra 2020’de Piyasaya Sürülemeyecek”

The Block’un 2020 Outlook Araştırması’na katılanların çoğu, Facebook tarafından başlatılan kripto para birimi projesi Libra‘nın bu yıl başlamayacağına inanıyor.

Libra’nın Daha Yolu Var

Bahsi geçen araştırma dijital varlık dünyasından 106 katılımcının katılımıyla gerçekleşti. Bu araştırmaya göre, 106 katılımcının 72’si yani %67.9’u Facebook’un stablecoin projesi Libra’nın 2020 yılında piyasaya sürülemeyeceğine inanıyor. Öte yandan katılımcılardan 34’ü yani %31.1’i Libra’nın bu sene kullanıcıyla buluşabileceğine inandığını ifade etti.

Öte yandan bu araştırma her ne kadar Libra’nın bu sene piyasaya sürülüp sürülemeyeceği ile ilgili nedenlere odaklanmamış olsa da ortaya çıkan son haberlerin Libra konusunda kafa karışıklığı yarattığı ortada.

Libra Karşıtı Gelişmeler

Örneğin bu ayın başlarında, Almanya merkez bankası başkanı Jens Weidmann bankaları Libra’ya karşı daha hızlı ve daha ucuz ödeme yöntemleri geliştirmeye çağırdı. Aralık ayında ise ABD Federal Rezerv yöneticisi Lael Brainard projeyi eleştirerek proje ile ilgili “temel yasal ve düzenleyici zorlukların” altını çizdi.

Ayrıca projenin koruyucu organizasyonu olan Libra Derneği, baskı yapmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre geçen hafta Libra’nın teknik yol haritasını yönlendirecek beş üyeli bir yönlendirme komitesi kurdular. Libra Derneği’nin oluşturduğu komitede Anchorage kurucu ortağı Diogo Monica, Calibra çekirdek ürün lideri George Cabrera, Bison Trails kurucusu ve CEO’su Joe Lallouz, Union Square Ventures ortağı Nick Grossman ve bir insani yardım kuruluşu olan Mercy Corps’un teknoloji direktörü Ric Shreves’in yer aldığını geçtiğimiz günlerde bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Tüm bunların yanında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde 10 yıllık planlarından bahsetmiş ve bunlar arasında Libra’nın adının bir kez dahi anmamıştı…

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap